20.6 °C, 3.9 m/s, 57.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaTopošie LU studenti aicināti pieteikties stipendijām
Topošie LU studenti aicināti pieteikties stipendijām
07/04/2020

Arī šajā gadā, vēl pirms studiju uzsākšanas, Latvijas Universitātes (LU) fonds aicina talantīgākos vidusskolu beidzējus pieteikties stipendijām. Konkursa kārtībā atbalstu visa akadēmiskā gada laikā varēs saņemt jaunieši, kuri šogad iecerējuši uzsākt pamatstudijas kādā no LU realizētajām studiju programmām.

Topošie studenti var pieteikties kā izcilības, tā sociālā atbalsta stipendijām. LU pamatstudiju 1. kursa studentiem ir paredzētas trīs stipendijas: “Ceļamaize”, Latgales “Ceļamaize” un Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendija. Kā viena, tā otra “Ceļamaizes” stipendija paredzēta centīgiem, mācībās spējīgiem un sabiedriskajā dzīvē aktīviem jaunajiem studentiem, tai skaitā  jauniešiem, kuru izcelsme meklējama Latgalē, tomēr Petkevičs piemiņas stipendiju prioritāri piešķir pirmkursniekiem, kuriem trūkst materiālā nodrošinājuma.

 

Stipendiju skaits, veidi un to mecenāti gadu no gada mainās. Katras stipendijas apmērs ir 2200 eiro akadēmiskajā gadā – stipendija tiek proporcionāli izmaksāta viena akadēmiskā gada laikā jeb 10 mēnešos. Piemēram, 2019./2020. akadēmiskajā gadā atbalstu saņēma 20 LU pirmā kursa studenti.

 

Visiem pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz 2020. gada 6. septembra pulksten 23.59, pievienojot nepieciešamos dokumentus – aizpildītu elektronisku veidlapu, divas rekomendācijas vēstules – no skolotājiem, direktoriem, ārpusskolas nodarbību vadītājiem u.c., CV Europass formā, liecību un atestātu par vidējo izglītību, eseju brīvā formā par mecenātu, kuram vēlētos līdzināties, kā arī citus dokumentus, kas norādīti individuālo stipendiju pieteikumos.

 

Pretendentu vērtēšana noris divās kārtās. Pēc elektronisko pieteikumu izskatīšanas labākos pretendentus aicina uz klātienes interviju. Ja ir radušies papildus jautājumi, interesenti aicināti ielūkoties biežāk uzdoto jautājumu sadaļā vai sazināties ar LU fonda biroju, rakstot uz e-pastu fonds@fonds.lv.

 

 

Foto un informācija: Latvijas Universitātes fonds