29.4 °C, 3.2 m/s, 41.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTornī apskatāmi Alisas Gibetas mākslas studijas darbi
Tornī apskatāmi Alisas Gibetas mākslas studijas darbi
22/05/2018

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī no 23.maija būs apskatāma gleznu izstāde “Septiņas noskaņas”, kurā aplūkojami mākslinieces Alisas Gibetas un viņas sešu audzēkņu darbi eļļas gleznās – klusās dabas, ainavas un portreti.

Alisa Gibeta dzimusi Sanktpēterburgā 1979.gadā, ieguvusi klasisku māksliniecisko izglītību Valsts akadēmiskajā mākslas licejā un I.Repina Sanktpēterburgas akadēmiskajā glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūtā. Izvēloties mākslas darbu tēmas, Alisa Gibeta paliek uzticīga reālistiskajai glezniecības skolai un baleta tematikai. Viņu saista cilvēka ķermeņa plastika, jūtas, emocijas, intimitāte un mirkļa valdzinājums. Jau trīs gadus māksliniece sevi sauc par jelgavnieci un izveidojusi gleznošanas studiju, kurā pasniedz glezniecību iesācējiem.

 

Gleznu izstādē “Septiņas noskaņas” varēs aplūkot mākslinieces Alisas Gibetas un viņas skolnieču – Ievas Bērziņas, Lienes Upenieces, Zojas Petrakovas, Vijas Čerņakas, Vēsmas Muižnieces un Anitas Rācenes dažādo noskaņu atainojumu gleznās. Studijas dalībnieces ir nobriedušas personības, profesionāles savā jomā – pedagoģijā, medicīnā, finansēs un citās, bet studijā atklājušas jaunus apvāršņus pašizpausmei. Radošais darbs studijā rezultējies kopīgā izstādē, kurā izcelta katras individualitāte un redzējums, tāpēc izstāde guvusi nosaukumu, kas balstās idejā par dažādajām noskaņām.

 

Gleznu izstādes atkļašana un tikšanās ar Alisas Gibetas mākslas studijas dalībniecēm notiks 23.maijā pulksten 18.00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa Konferenču zālē.

 

Gleznu izstāde “Septiņas noskaņas” būs apskatāma līdz 26.jūnijam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa kāpņu telpā, Akadēmijas ielā 1, Jelgava. Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.

 

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs