15.2 °C, 2.9 m/s, 73.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTornī atklāta izstāde par brīvības cīņu piemiņas vietām
Tornī atklāta izstāde par brīvības cīņu piemiņas vietām
04/11/2019

Piektdien, 8.novembrī, pulksten 15 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiks atklāta Jelgavas reģionālā tūrisma centra (JRTC) veidota izstāde “Brīvības cīņu piemiņas vietas Jelgavā un apkārtnē”, kurā būs skatāmi vēsturiski foto un interaktīva karte ar Brīvības cīņu piemiņas vietām.

Izstādē veidotajās kolāžās būs skatāmas senās un mūsdienu fotogrāfijas, kuras papildinātas ar nelielu stāstu par piemiņas vietām, notikumiem un cilvēkiem, kam tās ir veltītas. Ikvienam izstādes interesentam būs iespēja multimediju ekrānā apskatīt, kur tieši Jelgavā un apkārtnē atrodas pieminekļi un piemiņas vietas tiem Latvijas armijas karavīriem, kuri Brīvības cīņu (1918.-1920.) laikā spēja atbrīvot mūsu zemi no ienaidniekiem. Šī karte veidota arī kā aicinājums ikvienam atcerēties, apzināties un kopt savas valsts vēsturisko mantojumu.

 

Jāatgādina, ka piemiņas vietas Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem un šo cīņu notikumiem veltītus pieminekļus Latvijā sāka iekopt un celt tūlīt pēc pašu Brīvības cīņu beigām. 1923.gadā Latvijas Republikas valdība pieņēma likumu “Par vēsturiskām kauju vietām un pieminekļu aizsardzību” ar kuru par vēsturiskām un aizsargājamām uzskatīja kauju vietas kā arī kritušo karavīru kapu vietas. 1932.gadā pieņēma “Noteikumus par pieminekļu aizsardzību”, saskaņā ar kuriem par aizsargājamiem pieminekļiem uzskatīja arhitektūras un skulptūras formās celtas piemiņas zīmes, kauju un kapu vietas, ar kurām saistīti vēsturiski notikumi.

 

Izstādi veidojuši Jelgavas reģionālā tūrisma centra darbinieki sadarbībā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu un Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju.

 

Izstāde “Brīvības cīņu piemiņas vietas Jelgavā un apkārtnē” būs apskatāma līdz 23.novembrim  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 7. stāva konferenču zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Izstāde apskatāma bez maksas. Vairāk informācijas par izstādi, zvanot pa tālruni 63005445 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv .