24.1 °C, 3.5 m/s, 50.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTornī nodarbību cikla “Radītprieks” ietvaros – kvilings
Tornī nodarbību cikla “Radītprieks” ietvaros – kvilings
17/09/2019

21. septembrī pulksten 12, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina uz nodarbību “Papīra māksla” cikla “Radītprieks” ietvaros, kuras laikā tiks veidotas apsveikuma kartītes kvilionga jeb “papīra filigrāna” manierē. Nodarbību vadīs meistare Dace Jakušonoka.

Kvilings jeb “papīra filigrāns” ir rokdarbu veids, kad šauras papīra strēmelītes tiek tītas, locītas un līmētas, veidojot dažādas formas detaļas. Tad, līdzīgi kā konstruktorā, detaļas tiek liktas un salīmētas kopā, veidojot iecerēto attēlu.

 

Rokdarba saknes meklējamas viduslaiku klosteros Francijā un Itālijā. Kvilinga tehnikā mūķenes veidoja dekorus grāmatām, rakstiem un ikonām. Vēlāk šis rokdarbu veids kļuva populārs un attīstījās, laika gaitā dažādojot un pilnveidojot papīra locīšanas un tīšanas tehnikas.

 

Radošās nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar svarīgāko informāciju par kvilinga tehniku un praktiski izgatavot apsveikuma kartīti/mākslas darbu par sev tīkamu tematiku.

 

Radošā nodarbība “Papīra māksla” cikla “Radītprieks” ietvaros Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1, notiks 21. septembrī pulksten 12.00. Dalības maksa 6,00 EUR, kurā iekļauti visi materiāli. Informācija un pieteikšanās pa tālruni 63005445 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv