22.5 °C, 3.7 m/s, 78.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTornī norisināsies tūrisma vakars “Stāsts par bitēm un medu”
Tornī norisināsies tūrisma vakars “Stāsts par bitēm un medu”
21/10/2022

26.oktobrī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematisks tūrisma vakars ar Līgu un Andri Pridāniem “Stāsts par bitēm un medu”. Līga un Andris “Muceniekos” aktīvi dravo nu jau sešus gadus. Tūrisma vakara apmeklētāji varēs uzzināt, kā iegūtas pirmās bišu saimes, kā saimnieki nokļuvuši līdz idejai par sava uzņēmuma dibināšanu, kādi nosacījumi nepieciešami kvalitatīva medus iegūšanai, kā arī izzināt medus vērtīgo sastāvu un ietekmi uz cilvēka veselību.

Saimnieki stāsta, ka biškopība ir izvēlēta par galveno saimniecības nozari īpašuma ierobežotās platības dēļ, jo 10 ha zemes nav pietiekami, lai nodarbotos ar tradicionālo lauksaimniecību. Turklāt kā papildinošs ieguvums par labu biškopībai ir saimniecības atrašanās starp meža masīvu un upes palienu pļavām, kas čaklajām medus vācējām nodrošina lieliskas ganības. Nektārs tiek vākts no izcirtumu avenājiem, grāvmalu kārkliem, kļavām, liepām kā arī no neskaitāmajiem ziediem upmalas pļavās.

 

“Līgas medus” piedāvā tikai dabīgu un kvalitatīvu produkciju. Piedāvājumā ietilpst dažādu ziedu medus, ziedputekšņi, ziedputekšņi medū, dzērvenes medū, bišu maize un dažādi rieksti medū.

 

Interesentiem, iepriekš piesakoties pa tālruni 26189710, iespējams doties ciemos uz saimniecību un labvēlīgos laikapstākļos izstaigāt bišu dravas, noklausīties stāstījumu par bitēm, kā arī degustēt un iegādāties sagatavoto produkciju.

 

Dalības maksa tūrisma vakarā “Stāsts par bitēm un medu” pieaugušajiem un skolēniem – 2 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. Papildus informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 63005445 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs