19.1 °C, 1.8 m/s, 94 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaTornī skatāma stikla mākslas izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu”
Tornī skatāma stikla mākslas izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu”
17/01/2020

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma mākslinieces Ilzes Dūdiņas stikla mākslas izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu”, kurā  mākslas darbos redzama stikla un citu materiālu savienošanās. Izstādi  bez maksas var aplūkot līdz 13. februārim.

Vairāk nekā 20 gadu ilgajā radošajā darbībā, strādājot ar stiklu, I.Dūdiņa ir izkopusi unikālu vizuālo valodu. Māksliniecē īpašu interesi raisa stikla un citu materiālu savienošana, kas aplūkojama arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī eksponētajos darbos, kur stikls savienots ar dabas elementiem. Tajos redzamas refleksijas un novērojumi, kas tiecas izprast “dabas dabu”. Caur telpiskām struktūrām risināts dialogs un uzdots jautājums par spēju sazināties. Vai ar mākslas starpniecību varam sazināties vēl ciešāk kā ar vārdiem? Vai saziņa ir tikai vertikāla, horizontāla vai, tomēr, iespējams arī savādāk?

 

Paralēli radošajai darbībai I.Dūdiņa nodarbojas ar pētniecības un akadēmisko darbu ar studentiem, topošajiem māksliniekiem Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniece kopš 1992. gada piedalās grupu un personālizstādēs Latvijā un ārvalstīs. Viņas darbi atrodas muzejos, privātkolekcijās un skatāmi publiskajā telpā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā Beļģijā, Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā, Japānā un ASV.

 

Izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu” bez maksas apskatāma līdz 13. februārim Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1. Vairāk informācijas par izstādi var iegūt pa tālruni 63005445, vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs