18.4 °C, 5.6 m/s, 95.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiTornī skatāma Zitas Vēveres gleznu izstāde “Gaismas spēks”
Tornī skatāma Zitas Vēveres gleznu izstāde “Gaismas spēks”
01/04/2022

No 1. aprīļa, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma Zitas Vēveres gleznu izstāde “Gaismas spēks”.

Izstādē “Gaismas spēks” aplūkojami pēdējo gadu laikā tapušie Z.Vēveres darbi. Šī ir mākslinieces trešā personālizstāde, arī iepriekšējā norisinājās Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Izstādes nosaukums “Gaismas spēks” radies iedvesmojoties no torņa izstāžu zāles radošās atmosfēras un dzidrās gaismas. “Gaismas spēles dabā man šķiet īpaši skaistas. Vienmēr esmu ilgojusies tās baudīt ilgi, ilgi – apsēsties zālē un mierpilni vērot, līdz redzētais un izjustais kļūst par daļu manis. Taču tas nav iespējams – dzīves pilnasinīguma mirkļi ir īpaši gaistoši. Varbūt tāpēc es tos uzgleznoju, vēlreiz izjuzdama gaismu un mieru, ko tā nes. Turklāt šobrīd noticēt gaismas spēkam – tas man šķiet izšķirīgi svarīgi,” stāsta māksliniece.

 

Viņas bērnības atmiņas saistās ar gleznām, jo vecmāmiņa Alma Ābola bija māksliniece. Tomēr Z.Vēvere izvēlējās studēt filoloģiju un gleznošana ilgus gadus palika kā nepiepildīts sapnis. Profesionālā karjera veidojās ātri un veiksmīgi – Z.Vēvere strādājusi par korektori, žurnālisti un galveno redaktori vairākos izdevniecības “Žurnāls Santa” un “Rīgas viļņi” žurnālos.

 

“Viss bija labi, mana karjera virzījās uz priekšu, bet… Trūka kaut kā būtiska. 2013. gadā drebošu sirdi spēru kāju Kaspara Zariņa glezniecības studijā Rīgā. Šīs divas stundas nedēļā, kas pavadītas gleznojot, manai dzīvei piešķīra pavisam citu jēgu. Beidzot es kaut mazliet darīju to, pēc kā alku kopš bērnības!” tā māksliniece.

 

Pēc pusotra gada, nolēmusi, ka žurnālistikā strādājusi gana ilgi un sākusi ilgoties pēc darba ar dziļāku jēgu. Māksliniece atgriezās dzimtajā Dobelē un vairāku gadu garumā darbojās sociālajā jomā.

 

Kopš pagājušā gada rudens māksliniece pievērsusies vienīgi gleznošanai. Šī gada martā Z.Vēvere uzņemta Jelgavas Mākslinieku biedrībā.

 

Zitas Vēveres izstādes “Gaismas spēks” atklāšana notiks 1. aprīlī no pulksten 17 līdz 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē. Mākslinieces gleznas apmeklētājiem būs apskatāmas līdz 5. maijam.

 

 

Foto un informācija sagatavota

Iestādē “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”