24.8 °C, 2.4 m/s, 65.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTradicionālo amatu dienā tornī darinās greznus kroņus
Tradicionālo amatu dienā tornī darinās greznus kroņus
07/02/2018

Sestdien, 17.februārī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies cikla Tradicionālo amatu dienas nodarbība “Grezno kroņu darināšana”, Latvijā pazīstamās kroņu patroneses Brigitas Strodas vadībā, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Brigita Stroda ir Austrālijā dzimusi latviete, profesionāla skatuves dizainere, kura Latvijā darbojas kultūras tūrisma jomā. Jau gandrīz desmit gadus viņas sirdslieta ir kroņu darināšana, veidojot tos kā mākslas darbus, kas grezno sievietes svētkos, īpašos notikumos un uz skatuves. Māksliniece ir pārliecināta, ka katra sieviete ir karaliene un ir pelnījusi tieši viņai veidotu kroni.

 

Ierosmi ekstravaganto kroņu radīšanā māksliniece guvusi no tradicionālajām latviešu galvas rotām – vainagiem, kas ir daļa no meitas goda tērpa. Nodarbībā māksliniece parādīs divas kroņu veidošanas tehnikas, kas ir ļoti līdzīgas latviešu tautas tērpa vainaga veidošanas principiem.

 

Izmantotie materiāli kroņu darināšanai ir visdažādākie – metāls, stieples, audums, kartons, pērlītes, lentītes, akmentiņi, spalvas un citi, kas tiek salikti kopā apaļā formā un veido unikālu galvas rotu. Nodarbību var apmeklēt ikviens interesents bez priekšzināšanām kroņu veidošanā. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

 

Nodarbība „Grezno kroņu darināšana” notiks 17.februārī pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa 13,00 EUR. Nodarbībai nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.