23.4 °C, 3.6 m/s, 40.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeTransportlīdzekļa īpašnieka maiņa elektroniski
Transportlīdzekļa īpašnieka maiņa elektroniski
26/03/2020

CSDD, turpinot attīstīt attālināti pieejamo pakalpojumu klāstu, vienu no visplašāk izmantotajiem transportlīdzekļu reģistrācijas e-pakalpojumiem – īpašnieka maiņu – papildinājusi ar iespēju reģistrācijas apliecību saņemt pa pastu. Tādējādi šo pakalpojumu turpmāk pilnībā varēs saņemt attālināti.

Lai veiktu transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-pakalpojumos:

  1.  Pircējs e.csdd.lv (https://e.csdd.lv/iptiesmaina/) izdara atzīmi (pieteikumu) par to, ka viņš vēlas iegūt īpašumā konkrētu transportlīdzekli. Informācija par pieteikumu tiek nosūtīta reģistrētajam transportlīdzekļa īpašniekam uz viņa e.csdd.lv reģistrēto e-pastu.
  2.  Pārdevējs 5 dienu laikā e.csdd.lv (https://e.csdd.lv/iptiesmaina/) pēc pircēja pieteikuma saņemšanas e.csdd.lv apstiprina īpašnieka maiņu. Ja transportlīdzeklis nav noņemts no uzskaites atsavināšanai, vienlaikus ar īpašnieka maiņas apstiprināšanu tiek noformēta arī šī darbība. Ar pārdevēja apstiprinājumu īpašuma tiesības uz transportlīdzekli tiek nodotas pircējam. Informācija par īpašnieka maiņas apstiprinājumu tiek nosūtīta pircējam uz viņa e.csdd.lv reģistrēto e-pastu.
  3.  Pircējs e.csdd.lv (https://e.csdd.lv/pietregapliec/) noformē iesniegumu jaunas reģistrācijas apliecības saņemšanai un norāda adresi, uz kuru vēlas saņemt šo dokumentu.

Pakalpojums pieejams tikai sūtījumiem Latvijas teritorijā. Reģistrācijas apliecība tiek sūtīta kā vienkāršs pasta sūtījums; papildus izmaksas par šo pakalpojumu – 1,98 eiro.

 

 

Informācija un foto: Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD)