15.8 °C, 1.6 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTrešais NĪN maksāšanas termiņš – 15. augusts
Trešais NĪN maksāšanas termiņš – 15. augusts
11/08/2022

Jelgavas valstspilsētas Finanšu nodaļa informē, ka tuvojas trešais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš – 15. augusts.

Saskaņā ar likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteikto 2022. gadā trešais NĪN nomaksas termiņš ir 15. augusts, ceturtais jeb pēdējais – 15. novembris.

 

Finanšu nodaļā informē, ka līdz 8. augustam kopumā NĪN iekasēts 78 procentu apmērā no 2022. gadam plānotā jeb 2,9 miljoni eiro. 2022. gadā Jelgavas valstspilsētas pašvaldības budžetā ieņēmumi no NĪN plānoti 3,72 miljoni eiro.

 

Juridisko personu nomaksātā NĪN īpatsvars ieņēmumos šobrīd ir 40 procenti jeb 1,15 miljoni eiro, bet fizisko personu – 60 procenti jeb 1,75 miljoni eiro. Līdzīgs NĪN ieņēmumu apmērs par šo periodu ir bijis arī iepriekšējā gadā.

 

Jāatgādina, ka NĪN maksājumu var veikt internetbankā, pirms tam rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma, par kuru veikts maksājums, adresi vai kadastra numuru.

 

Taču visērtāk NĪN nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tajos jau ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Nomaksāt NĪN var arī veikalu tīkla “Maxima” kasēs. Veikala kasē norēķināties par NĪN var gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu karti, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa 0,50 eiro.

 

Jautājumus par NĪN var precizēt Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Finanšu nodaļā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596. Taču informācija par NĪN un tā nomaksas iespējām ir pieejama arī portālos www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

 

Banku konti NĪN nomaksai par nekustamo īpašumu Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā pieejami ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē