20.6 °C, 3.9 m/s, 57.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaTrešais NĪN nomaksas termiņš – 1. oktobris
Trešais NĪN nomaksas termiņš – 1. oktobris
28/09/2020

Jelgavas pilsētas pašvaldība atgādina, ka 1. oktobris šogad ir nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) trešā ceturkšņa nomaksas termiņš. Šobrīd NĪN iekasēts 3,1 miljona eiro apmērā.

Sniedzot atbalstu Jelgavas iedzīvotājiem un uzņēmumiem ārkārtējās situācijas laikā, likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktais trešais 2020. gada NĪN nomaksas termiņš ar Jelgavas domes lēmumu no 15. augusta tika pārcelts uz 1. oktobri. Novembrī gan tas paliek nemainīgs – ceturtā ceturkšņa NĪN nomaksas termiņš ir 16. novembris.

 

Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs norāda, ka šogad Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetā ienākumi no NĪN plānoti 3,7 miljoni eiro. No gada sākuma līdz 16. septembrim NĪN iekasēts 3,1 miljona eiro apmērā, un tas ir aptuveni 84 procenti no šogad plānotā, tostarp par visu gadu nodokli nomaksājuši aptuveni 72 procenti īpašnieku. 

 

Finanšu nodaļa atgādina, ka NĪN maksājumu bezskaidras naudas norēķinu veidā var veikt internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Būtiski ir maksājuma mērķī precīzi norādīt nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Norēķinus var veikt arī portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija.

 

Tāpat samaksāt NĪN var veikalu tīkla “Maxima” kasēs. Par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa 0,50 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē