2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsTrešo gadu pēc kārtas Jelgavas futbola čempionu titulu nosargā FK “LBTU”
Trešo gadu pēc kārtas Jelgavas futbola čempionu titulu nosargā FK “LBTU”
08/02/2024

Noslēdzies Jelgavas futbola čempionāts “Ziema 2023”, kurā komandas sacentās telpu futbolā formātā 5:5. Čempionus spraigā spēlē izdevās noskaidrot tikai čempionāta pēdējā kārtā, un šo titulu trešo gadu pēc kārtas nosargāja FK “LBTU”.

Šoreiz par čempionu titulu cīnījās astoņas komandas, kurās bija pieteikti vairāk nekā 130 spēlētāji. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad vietu sadalījums čempionātā kļuva skaidrs tikai noslēdzošajā jeb 7. kārtā, kur izšķirošajā spēlē FK “LBTU” ar 3:1 uzvarēja FK “Ozolāne” un, tikai pateicoties labākai vārtu attiecībai, kļuva par turnīra uzvarētājiem. Jāpiebilst, ka FK “LBTU” šo titulu izcīnīja jau trešo gadu pēc kārtas. Komandas aizvadīja apļa turnīru, izspēlējot katra ar katru. FK “LBTU” uzvarēja piecās spēlēs, vienu nospēlēja neizšķirti un vienā spēlē zaudēja.

Par čempionāta labāko futbolistu atzīts FK “LBTU” spēlētājs Aldis Trukšāns, par labāko vārtsargu – FK “Beitar” spēlētājs Edgars Dimitrijevs, par labāko aizsargu – komandas “Ozolāne” futbolists Jurijs Ivanovs, bet turnīra labākais vārtu guvējs un rezultatīvākais futbolists ir FK “Beitars” spēlētājs Reinis Bačers, kurš turnīrā guva 10 vārtus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

Par 2023  gada Jelgavas čempioniem telpu futbolā FK “LBTU” sastāvā kļuva A.Trukšāns, Mareks Plonis, Aivars Ķeris, Mārtiņš Pivarovičs, Helvijs Staļģis, Kristens Knope, Mareks Rudakovs, Kristofers Zviņģelis, Tomass Linds, Aksels Grosfogels, Eduards Zecmanis, Kārlis Paegle, Dāgs Apsītis, Antons Dresmanis, Emīls Dobrājs, Kaspars Sondors un Valērijs Redjko.

2. vietu čempionātā izcīnīja komanda FK “Beitar”, 3. vietu – FK “Ozolāne”.

“Šis amatieru turnīrs futbolistu vidū ir ļoti gaidīts, un to apliecina tas, ka turnīram nepieciešamais komandu skaits tika nokomplektēts divās dienās,” atzīst turnīra organizatoru pārstāvis Ainars Tamisārs, piebilstot, ka vasarā amatieriem noteikti tiks sarīkots vienas dienas futbola turnīrs, bet ziemas sezonā jau atkal noskaidroti Jelgavas futbola čempionāta “Ziema 2024” uzvarētāji.

Jāpiebilst, ka šajā sezonā pilsētu čempionāti ir iekļauti Latvijas telpu futbola 1. līgas sistēmā kā priekšsacīkstes, pēc kurām sekos reģionu sacensības. Zemgalē sacentīsies Jelgavas, Dobeles un Ķekavas čempioni, un pēc tam notiks Latvijas telpu futbola 1. līgas finālturnīrs, kurā par iekļūšanu telpu futbola Virslīgā sacentīsies sešas labākās komandas no reģioniem. Plānots, ka Zemgales sacensības, kurās piedalīsies FK “LBTU”, varētu notikt marta vidū, bet finālsacensības – 29. martā Salaspilī.

Sacensības Jelgavā organizēja biedrība “Jaunatnes futbola centrs “Jelgava”” sadarbībā ar Sporta servisa centru, lai popularizētu un attīstītu amatieru futbolu Jelgavā un veicinātu iedzīvotāju pievēršanos aktīvam dzīvesveidam.