18.5 °C, 1.9 m/s, 59.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTrijās dienās pārstrādei savāc ap 700 riepu
Trijās dienās pārstrādei savāc ap 700 riepu
28/11/2023

Aizvadītajās brīvdienās jelgavnieki dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 bez maksas varēja nodot nolietotās automašīnu riepas. Trijās dienās uz laukumu atvests aptuveni 700 automašīnu riepu, un tās šonedēļ tiks nogādātas otrreizējai pārstrādei. SIA “Zemgales EKO” norāda, ka šāda akcija tiks organizēta arī pavasarī.

“Iedzīvotāju aktivitāte bija liela. Galvenokārt cilvēki laukumā nogādāja pa četrām riepām, bet bija arī diezgan daudz gadījumu, kad cilvēks četras riepas nodeva bez maksas, bet pārējās, kas garāžā, šķūnītī uzkrātas, – par maksu. Tas nozīmē, ka šī akcija iedzīvotājiem ir arī kā atgādinājums, ka var un kur var nodot riepas pārstrādei. Un arī tas ir ļoti labi, jo līdz ar to mazāk riepu nonāk dabā,” norāda SIA “Zemgales EKO” ražošanas direktore Kristīne Stukina.

Šo vides akciju Jelgavā organizēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Zemgales EKO” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R”.

Jāpiebilst, ka ikdienā riepas dalīto atkritumu vākšanas laukumos tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra – maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama vietnē www.zemgaleseko.lv vai pie sava atkritumu apsaimniekotāja.

Visu veidu riepas ir videi kaitīgi atkritumi. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas. Turklāt par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods. Tādēļ ir būtiski, lai tās tiek nodotas pārstrādei.