9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaTrīsvienības baznīcas tornī zied “Peonijas brūkleņu mērcē”
Trīsvienības baznīcas tornī zied “Peonijas brūkleņu mērcē”
22/05/2020

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē atklāta mākslinieces Andas Buškevicas gleznu izstāde “Peonijas brūkleņu mērcē”, kurā skatāmi krāšņi lielformāta darbi. Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zāle ir atvērta apmeklētājiem, un A.Buškevicas gleznas tajā būs skatāmas līdz 30. jūnijam.

Izstādē atklājas sievišķīgi maiga pasaules uztvere un attēlojums, kas pievelk ar dzīves apliecinājumu, ar dvēseles gaišumu un sirds siltumu. Māksliniece savās gleznās, sevišķi peoniju, liliju un citu ziedu gleznojumos, dāvā skatītājam prieku, vitalitāti un garīgu spēku. Garīgs līdzsvars un iekšēja harmonija paceļ cilvēku pāri sadzīviskajam, ikdienišķajam. Māksliniece savās gleznās aicina skatītāju ik brīdi atrast svētku noskaņas vai, kā E. Hemingvejs aicināja, “svinēt dzīvi”.

 

Personālās izstādes skatītāju vērtējumam māksliniece A.Buškevica devusi vairākkārt – Jelgavā, Latvijā, kā arī ārpus tās. Kā saka pati māksliniece: “Mana gleznu pasaule ir izteikti sievišķīga un varbūt pat pārlieku romantiska. Varbūt šāda veida izpausme ir mans protests pret skarbajām un bieži vien brutālajām ārējās pasaules izpausmēm. Uzskatu, ka mans uzdevums ir paust labo, mierpilno un harmonizējošo noskaņu savos mākslas darbos, kuros mēdzu attēlot sievietes tēlu un ziedu pasauli, piemēram, rozes, peonijas, lilijas un citas.”

 

Mākslas zinātnieks Jelgavas mākslinieku biedrības (JMB) vadītājs Māris Brancis par A.Buškevicas veikumu ir teicis: “Puķes savās krāsu izpausmēs viņas darbos ir vitāli spēcīgas, daudzkrāsaini krāšņas. Tās izstaro dzīvesprieku un vēsta par dzīves pilnasinību. Izstādē atklājas autores optimisms, dzīves mīlestība un gaišs pasaules skatījums. Tā glezno sieviete, kas radusi prieku bērnos, dzīvē un mākslā.”

 

A.Buškevica ir gleznotāja un pedagoģe, mācījusies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļās. Bijusi skolotāja Garozas astoņgadīgajā skolā, audzinātāja bērnudārzā “Rotaļa”, metodiķe Jelgavas Tautas izglītības nodaļā, pedagoģe Jelgavas Mākslas skolā, kopš 2002. gada – māksliniece Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”, bet kopš 2009. gada – Jelgavas pilsētas Tautas gleznošanas studijas vadītāja. Tāpat kopš 2009. gada māksliniece piedalās izstādēs un ir JMB biedre.

 

Vienlaikus torņa skatu laukums sniedz iespēju vērot pilsētas ainavu no 37 metru augstuma. Turklāt Jelgavas pilsētas 755. jubilejas laikā tur izvietotajā ekrānā ikviens var vērot simbolisko Jelgavas pilsētas karodziņa stafeti, kurā iesaistās un tiek aicināti iesaistīties gan jelgavnieki, gan arī pilsētas viesi. Torņa pirmajā stāvā darbojas Tūrisma informācijas centrs, kurā var saņemt aktuālāko informāciju par pārgājienu maršrutiem, velomaršrutiem un citām atpūtas iespējām brīvā dabā Jelgavas pilsētā un apkārtnē. Tornis atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 21. Sīkāk internetā: visit.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē