19.5 °C, 5 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTūrisma centrs izstrādājis ekskursiju piedāvājumu ģimenēm septembra nedēļas nogalēs
Tūrisma centrs izstrādājis ekskursiju piedāvājumu ģimenēm septembra nedēļas nogalēs
03/09/2020

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs izstrādājis ekskursiju ciklu “Septembrī ceļo ar ģimeni Jelgavā un apkārtnē”, ģimenes aicinot septembra nedēļas nogalēs apskatīt dažādus tūrisma objektus Jelgavā un tās apkārtnē.

 

12. septembrī pulksten 15 ģimenes aicinātas uz ekskursiju Ugunsdzēsības ekspozīcijā Jelgavā. Ekspozīcijā, kas iekārtota vienā no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta garāžām, apskatāmi dažādi eksponāti – no seniem diplomiem līdz pat ugunsdzēsēju automašīnai. Tur var aplūkot arī agrāk lietotos darba priekšmetus: četrrocīgu rokas sūkni, motorsūkni, cirvjus, ķiveres, gaismekļus, rācijas. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc obligāti jāpiesakās pa tālruni 29190710.

 

13. septembrī pulksten 13 un 15 notiks ekskursija vēsturisko spēkratu kolekcijā “AnRu motors”. Privātajā kolekcijā apskatāmi restaurēti padomju laika spēkrati: dažādas ZAZ, VAZ, GAZ automašīnas. Vecākais auto ir 1961. gada GAZ 21, jaunākais – 1980. gada VAZ 2103. Visas automašīnas ir teicamā vizuālajā un tehniskajā stāvoklī, un tām visām ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss.  Ieejas maksa – par ziedojumiem. Vietu skaits dalībai ir ierobežots, tāpēc obligāta pieteikšanās pa tālruni 63005447.

 

Bet 19. septembrī pulksten 11 ģimenes aicinātas uz atvērto ekskursiju Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī gida pavadībā. Tornī varēs apmeklēt trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas, izstāžu zāli un skatu laukumu. Ieejas biļete tornī – 2,50 eiro pieaugušajiem, 1 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem.

 

Šajā dienā, 19. septembrī, un 26. septembrī pulksten 13 var piedalīties arī ekskursijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, izzinot Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi. Tur tiks rādītas filmas par dzelzceļa vēsturi, bērniem būs multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa. Ieejas maksa pieaugušajiem – 3 eiro, studentiem un pensionāriem – 2 eiro, bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 20034850.

 

Vēl 19. septembrī pulksten 14 notiks ekskursijas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, un ģimenes varēs izvēlēties vienu no diviem variantiem – ekskursiju “Skats uz Jelgavu no muzeja torņa” vai “Jelgava 19. gadsimtā”. Apmeklētāji varēs uzkāpt muzeja tornī un vērot panorāmu no nelielā balkona. Ģimenēm ar bērniem būs interesanti apskatīt etnogrāfisko krājumu un pastāvīgās muzeja ekspozīcijas. Maksa tikai par  ekskursiju – 1,50 eiro pieaugušajiem, par visa muzeja apmeklējumu – 4 eiro; bērniem, skolēniem – 0,50 eiro, par visa muzeja apmeklējumu – 1 eiro. Jelgavas skolēniem – bez maksas. Pieteikties ekskursijām var pa tālruni 63023383.

  

Savukārt 26. septembrī pulksten 11 interesenti aicināti uz ekskursiju Jelgavas pils muzejā. Jelgavas pils ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Jelgavas pilī ekskursantus sagaidīs ne tikai stāsti par Kurzemes un Zemgales hercogiem, bet arī īpašs garšas piedzīvojums – karstā šokolāde mūsdienu galma dāmas sabiedrībā, ko 18. gadsimtā baudīja visos Eiropas karaļnamos, arī Mītavā. Ieejas maksa – 5 eiro par personu. Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 63005447.

 

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības prasības, svētku rīkotāji aicina apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem, ievērot savstarpēju divu metru distanci un roku higiēnu un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja novēroti infekcijas slimības simptomi.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē