27 °C, 1.6 m/s, 77.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTūrisma centrs piedāvā Lieldienu pastaigu maršrutus
Tūrisma centrs piedāvā Lieldienu pastaigu maršrutus
01/04/2021

Lieldienu laikā jelgavniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja izstaigāt trīs piedāvātos maršrutus pilsētas izziņai, kurus piedāvā Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) – Stacijas loku (3 kilometru garumā), Centra loku (5 kilometru garumā) un Upju loku (6 kilometru garumā), noklausīties audiogida stāstus par 24 nozīmīgākajiem objektiem Jelgavā un aplūkot Lieldienu dekorācijas pilsētvidē.

Kā informē JRTC, pastaigu maršruts Stacijas loks ietver tādus nozīmīgus objektus kā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Lāčplēša piemineklis, Svētā Jāņa luterāņu baznīca, Raiņa parks, piemineklis Latvijas Republikas pirmajam prezidentam Jānim Čakstem, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs un Zemgales prospekta nami. Centra lokā iekļauti tādi objekti kā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Hercoga Jēkaba laukums, piemiņas zīme dziedātājai Norai Bumbierei, Svētās Annas luterāņu baznīca, Dobeles vārti, Vecpilsētas ielas kvartāls, vides objekts “Laika rats 100”, Ozolskvērs, Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, Jelgavas Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle un Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāle. Maršrutā var iekļaut arī Ezera vārtus un Mīlestības aleju. Izstaigājot Upju loku, interesenti redzēs Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, skulptūru–strūklaku “Jelgavas students”, Mītavas tiltu, Pasta salu, Jelgavas pili un Kārļa Īles skulptūru “Sirdsputns” Lielupes promenādē. Garākai pastaigai maršrutus var arī apvienot. Jāpiebilst, ka minētos objektus šobrīd gan var apskatīt tikai no ārpuses.

 

Pastaigas un objektu apskati var papildināt ar interesantiem faktiem, izmantojot audiogidu. Kartē atzīmēti 24 objekti, par kuriem pieejams audiogida stāsts. Stāstus var noklausīties bez maksas JRTC tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv sadaļā “Audiogids” vai arī noskenējot QR kodus, kuri izvietoti pie objektiem pilsētvidē.

 

Lieldienu sajūtas radīs pilsētvidē izvietotās dekorācijas, kuras var apskatīt Hercoga Jēkaba laukumā, Vecpilsētas ielā, Raiņa parkā, Satiksmes ielā 59, Jelgavas dzelzceļa stacijas rotācijas aplī un Loka maģistrālē. Pastaigu laikā jāievēro valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības un distancēšanās noteikumus.

 

Informācija par tūrisma piedāvājumu Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā pieejama tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv.

 

 

Karte un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs