17.4 °C, 1.8 m/s, 90.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiTūrisma centrs pilsētas svētkos piedāvā ekskursijas, izstādes un spēli
Tūrisma centrs pilsētas svētkos piedāvā ekskursijas, izstādes un spēli
22/05/2020

Pilsētas svētku nedēļā arī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) piedāvā dažādas iespējas iepazīt Jelgavu individuāli ar audiogidu vai organizētās ekskursijās, kā arī virtuāli – izstādē un spēlē.

Pilsētas svētku nedēļas gaitā kā jelgavnieki, tā pilsētas viesi var doties individuālās ekskursijās pa Jelgavu, izmantojot audiogidu. 24 apskates objektos visā pilsētā izvietoti nolasāmi kodi – tos noskenējot ar viedierīci, klausāmi stāsti par Jelgavas zīmīgākajiem tūrisma objektiem, dažādi fakti un vēstures notikumi. Objekti, kuriem pieejams audiogids, apkopoti JRTC tīmekļvietnē www.visit.jelgava.lv.

 

Gūt jaunas zināšanas par Jelgavu un vērtīgi pavadīt laiku ļaus arī bezmaksas ekskursijas, kurās gida pavadībā Jelgava pavērsies no trim dažādiem skatpunktiem. Sestdien, 30. maijā, pulksten 13 ekskursijā «Mītava skulptūru stāstos» gides Innas Altuhovas vadībā pilsēta tiks atklāta caur skulptūrām, ļaujot uzzināt, kā veidojusies mūsdienu pilsētas ainava un ar ko pamatoti var lepoties jelgavnieki. 31. maijā pulksten 12 riteņbraukšanas entuziasti aicināti uz veloekskursiju “Līku loču gar Jelgavas robežu”, kopā ar gidi Inu Jurģi iepazīstot Jelgavas robežas un klausoties stāstus par Lielupes kreisā krasta pilsētas daļu no 17. gadsimta līdz pat mūsdienām. Tāpat 31. maijā pulksten 15 kopā ar gidi Signi Lūsiņu ekskursijā “Jelgavai 755” varēs iepazīt vēsturiskus notikumus un stāstus par personībām, kas saistītas ar Jelgavas pilsētu. Aizraujošus stāstus papildinās apjomīga vēsturisko attēlu kolekcija, un varēs doties arī pa ceļu, kas simbolizē vēsturiskā pilsētas nocietinājuma posmu. Visas trīs ekskursijas ir bez maksas, un tās tiks uzsāktas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī. Ekskursijās ir ierobežots dalībnieku skaits – 24 ekskursanti –, tādēļ interesentiem obligāti jāpiesaka dalība pa tālruni 63005447.

 

Citādāku skatu uz pilsētu sniegs vakara laivu brauciens 31. maijā pulksten 21. Tas ļaus iepazīt Jelgavas pils krāšņumu, notvert īpašu sajūtu braucienā caur pils kanālu, kā arī vērot naksnīgās pilsētas ainavas. Dalība braucienā ir par maksu, un obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 26761807, jo laivu skaits ir ierobežots.

 

JRTC piedāvā arī virtuālas aktivitātes, kas pieejamas, neizejot no mājas. Vietnē www.visit.jelgava.lv Jelgavas ēkas ar pagātnes un šodienas acīm iepazīt var virtuālajā izstādē “Jelgava toreiz un tagad”, iztēlojoties gadsimta laikā pilsētā notikušās pārmaiņas vēsturisko un mūsdienu fotogrāfiju kolāžās. Turpat pieejama interaktīva spēle “Saliec pāri Mītavā”, kas ļauj trenēt atmiņu, atpazīstot un saliekot pārī 10 ievērojamākos senās Mītavas objektus.

 

Tāpat torņa izstāžu zālē apskatāma mākslinieces Andas Buškevicas gleznu izstāde “Peonijas brūkleņu mērcē”. Savukārt torņa pagalmā, pie strūklakas novietotajā ekrānā, būs iespēja vērot simbolisko Jelgavas pilsētas karodziņa stafeti, uzzināt interesantus faktus par pilsētas svētku gājienu, kā arī apskatīt dažādos sveicienus Jelgavas pilsētas 755. jubilejā no sadraudzības pilsētām un mūziķiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē