17.9 °C, 3 m/s, 67.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTurpina sakārtot skolu tīklu
Turpina sakārtot skolu tīklu
20/06/2019

Ceturtdien, 20.jūnijā, Jelgavas pilsētas domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumu projektus par divu skolu nosaukuma maiņu, kā arī adreses maiņu Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai, tā turpinot skolu tīkla sakārtošanu pilsētā. Skolu tīkla attīstības plāns ir daļa no izglītības attīstības stratēģijas, kuras galvenais mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti pilsētā, nosakot katras skolas attīstības virzienus.

Apstiprinātie domes lēmumi paredz izglītības iestādei “Jelgavas 1.internātpamatskola-attīstības centrs” nosaukuma maiņu uz “Jelgavas pamatskola “Valdeka”- attīstības centrs”. Tāpat atbalstīta iestādes “Jelgavas 2.internātpamatskola” nosaukuma maiņa uz “Jelgavas Paula Bendrupa pamatskola”, saglabājot abu skolu līdzšinējās izglītības iestādes funkcijas. Piebilstams, ka P. Bendrups savulaik bijis viens no skolas dibinātājiem un Jelgavas kurlmēmo skolas vadītājs, kas viņa vadībā kļuva par vienu no priekšzīmīgākām Baltijas valstīs.

 

Tāpat domē atbalstītas izmaiņas Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas nolikumā, kas paredz skolas adreses maiņu. Turpmāk mācību iestāde atradīsies Sarmas ielā 2. Turklāt Spīdolas valsts ģimnāzija var īstenot Starptautiskā bakalaurāta programmu. Tas nozīmē, ka daļa mācību priekšmetu nākotnē varētu tikt pasniegti angļu valodā, un skolas diploms būs atzīts starptautiski.

 

Jāatgādina, ka Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģija 2019.–2025. gadam paredz skolu tīkla sakārtošanu pilsētā. Šīs stratēģijas galvenais mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti pilsētā, nosakot katras skolas attīstības virzienus. Domes sēdē jau iepriekš atbalstīti lēmumi par Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas likvidāciju, to pievienojot Amatu vidusskolai. Tāpat mainīts 3.sākumskolas statuss un nosaukums uz Jelgavas Centra pamatskola. Lai saglabātu mazākumtautību izglītības programmas abās pilsētas daļās – gan Pārlielupē, gan centrā–, pieņemts lēmums par Jelgavas 2.pamatskolas pievienošanu 5. un 6.vidusskolai.  

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē