1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpina tīrīt ielas un ietves; pa dienu no sniega tīrīs krustojumus
Turpina tīrīt ielas un ietves; pa dienu no sniega tīrīs krustojumus
07/02/2024

Šorīt no pulksten 4.30 sākta ielu tīrīšana 3. maršrutā jeb pilsētas asfaltētajās ielās, kas vēl turpinās. Dienas laikā paredzēts tīrīt arī brauktuvju malas, kur ir uzstādītas zīmes “Apstāties aizliegts” noteiktās dienās un laika periodos. Lūgums iedzīvotājiem ievērot šīs zīmes un savus transportlīdzekļus konkrētajā laikā nenovietot.

“Pilsētsaimniecībā” norāda, ka pēcpusdienā, izvērtējot snigšanas intensitāti, apsekos situāciju pie skolām un nepieciešamības gadījumā organizēs atkārtotu sniega tīrīšanu. Tāpat trešdien paredzēts tīrīt arī ielu krustojumus.

Ietves ziemas dienests sāka tīrīt un kaisīt pulksten 5 un šobrīd darbi turpinās.

Sniega tīrīšanas darbos ir iesaistīta visa lielā un mazā tehnika un sētnieki, kas uztur kārtībā ietves.

Jāpiebilst gan, ka Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs vietnē izsludinājis dzelteno sniega brīdinājumu Latvijas centrālajos un austrumu rajonos, kas ietver arī Jelgavas teritoriju. Brīdinājums spēkā līdz 7. februāra pulksten 13. Saglabājoties stiprai snigšanai, tuvākajās stundās vietām Latvijas centrālajos un austrumu rajonos sniega sega pieaugs par 5-9 centimetriem, bet dažviet austrumu rajonos par 10-15 centimetriem. Redzamība snigšanas laikā brīžiem pazemināsies līdz 200-500 metriem, pūšot brāzmainam vējam, vietām gaidāms arī putenis.

Par pamanītajām ielu seguma problēmām – slīdamību, sniega sanesumiem un neizbraucamām vietām –, Jelgavas pilsētā iedzīvotāji aicināti ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.