20 °C, 2 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpinās atklāt senās Jelgavas stāstus
Turpinās atklāt senās Jelgavas stāstus
08/08/2017

Sestdien, 19.augustā, pulksten 11 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā – ekspedīcijā “Veco Jelgavu meklējot – 2”. Ņemot vērā lielo interesi un vēlmi iepazīt Jelgavas vēsturi, tiek rīkota papildus ekskursija, kas būs turpinājums jūlija beigās notikušajai ekskursijas pirmajai daļai. Gides Signes Lūsiņas vadībā ekskursijas maršruts vedīs pa Katoļu, Raiņa, Pasta un Mātera ielām, kur varēs uzzināt, kā šīs ielas izskatījās līdz 1944.gadam.

Neskatoties uz zudušo, līdz mūsdienām ir saglabājušās dažādas liecības, kas vēsta par to, ka Jelgava līdz 1944.gadam, kad Otrā pasaules kara beigās gandrīz visa pilsētas apbūve tika izpostīta, bija senu un greznu ēku rotāta, pilsētas ielās vienmēr valdīja rosība, te satikās tirgotāji no malu malām un pilsētnieki nesteidzīgi devās savās ikdienas gaitās.

 

Lai ikviens sajustu senās Jelgavas atmosfēru, tiek organizēta ekskursija – ekspedīcija “Veco Jelgavu meklējot – 2”. Ņemot vērā lielo atsaucību par pirmo ekskursijas daļu, kas norisinājās jūlija beigās, interesentiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties ekskursijas turpinājumā. Ekspedīcijas pirmajā daļā tika izpētīta un pēc fotogrāfijām rekonstruēta daļa Jelgavas, tāpec, 19.augustā, tā turpināsies pa Katoļu, Raiņa, Mātera un Pasta ielām.

 

Ekskursija sākums pulksten 11 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1 un tās ilgums plānots apmēram 2 stundas. Dalības maksa – 1,50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Pieteikt dalību ekskursijā var iepriekš Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Vairāk informācijas mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

 

Afisa_ekskursija_19.08..jpg

 

Foto: JPPI “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”