19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpinās avārijas bedru remonts; sākta ziemas sezonā kaisīto smilšu savākšana no ietvēm
Turpinās avārijas bedru remonts; sākta ziemas sezonā kaisīto smilšu savākšana no ietvēm
02/03/2022

Ik pavasari mainīgo laikapstākļu un satiksmes ietekmē ielu segumā pastiprināti veidojas bedres. Lai novērstu bīstamību, šonedēļ pilsētā turpinās avārijas bedrīšu remonts ar auksto asfaltbetonu. Šodien tiek labotas bedres Cukura ielā, Aviācijas ielā, Miera ielā virzienā uz Mežciemu un Savienības ielā.

Ielas pilsētā tiek apsekotas regulāri, lai apzinātu avārijas bedrītes un nepieciešamības gadījumā organizētu to labošanu. Šonedēļ ar auksto asfaltbetonu plānots remontēt arī avārijas bedres Platones ielā, Bauskas ielas un Staļģenes ielas krustojumā, Staļģenes ielā, Stadiona ielā, Parka ielā, Atmodas ielā, Bebru ceļā, Lapskalna ielā un citur pēc nepieciešamības.

 

Jāuzsver, ka tieši mainīgo laikapstākļu rezultātā, kad sals mijas ar atkusni, satiksmes ietekmē neprognozējami un pastiprināti veidojas bedres asfalta segumā. Ja bedres izveidojas lielākas par 0,1 kvadrātmetru un ir dziļākas par pieciem centimetriem, tās uzskatāmas par bīstamām, sevišķi uz maģistrālajām un tranzīta ielām. Bedrīšu remontu pilsētā veic SIA “Kulk”.

 

Šonedēļ sākta arī smilšu vākšana no ietvēm, iesaistot sētniekus, kuri smiltis savāc maisos un tās tiek aizvestas. Sētnieki no smiltīm jau attīrījuši Izstādes ielu, Sarmas ielu, Stacijas ielu, Ūdens ielu, Pavasara ielu, skvēru ap vides objektu “Laika rats”, Ādolfa Alunāna muzeja teritoriju, Hercoga Jēkaba laukumu, Uzvaras ielu un Raiņa ielu. Darbi turpināsies visā pilsētā, kur atrodas gājēju ietves, kas ziemas sezonā tika kaisītas ar smiltīm, lai novērstu slīdamību.

 

Jāpiebilst, ka grants seguma ielās mainīgajos ziemas sezonas apstākļos tiek veikta avārijas bedru un iesēduma vietu piebēršana un, ja nepieciešams, ūdens novadīšana no brauktuves. Seguma planēšana un greiderēšana grants seguma ielās pašlaik ir neefektīva, jo segums naktīs sasalst un dienas laikā atkūst tikai seguma virskārta. Grants seguma ielu brauktuvju greiderēšana tiks organizēta stabilizējoties laika apstākļiem, kad segums būs pilnībā atkusis un apžuvis.

 

Vakar ir piebērtas bedres un iesēdumi Bērzu ceļa un Klijēnu ceļa grants seguma brauktuvēm un šodien piebēršana notiek Kārklu ielā, Būriņu ceļā un Lapskalna ielā.

 

 

Atgādinām, ka par problēmām pilsētas ielu segumā iedzīvotāji var ziņot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: SIA “Kulk”

 

Informācija: “Pilsētsaimniecība”