2.8 °C, 4.5 m/s, 73.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpinās darba vietu pieteikšana 9.–11. klašu skolēniem vasaras brīvlaikā
Turpinās darba vietu pieteikšana 9.–11. klašu skolēniem vasaras brīvlaikā
07/03/2024

Vēl līdz 25. martam Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu vasaras nodarbinātībai Jelgavā. Pieteikt darba vietas var komersanti, biedrības, arī valsts un pašvaldības iestādes. Jelgavas pašvaldības finansētajās darba vietās skolēni vasaras brīvlaikā varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas. ZRKAC norāda, ka šobrīd jau ir pieteiktas vairāk nekā 60 darba vietas, taču pieteikumi joprojām tiek gaidīti, jo šovasar šajā programmā iecerēts nodarbināt 106 skolēnus.

ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļa informē, ka šobrīd saņemti pieteikumi no uzņēmējiem par vairāk nekā 60 darba vietām. 15 līdz 18 gadus veciem skolēniem (9.–11. klase) darba devēji piedāvā darbu birojā (dokumentu sakārtošana, arhivēšana, informācijas ievadīšana sistēmā), pārtikas produktu apstrādē (šķirošana, marķēšana, pildīšana, tīrības uzturēšana darba zonā, inventāra kopšana, sagatavju veidošana), numuriņu uzkopšanā viesu namā, teritorijas uzkopšanā, stādu kopšanā, puķu laistīšanā, tāpat jauniešiem tiek piedāvāts iesaistīties video sižetu veidošanā un bildēšanā, pirmsskolas izglītības iestādēs kļūt par pedagoga, pavāra, dārznieka vai remontdarbu palīgu, arī darbu elektromontāžas brigādē, darbu bibliotēkā (plauktu kārtošana, tīrīšana, grāmatu labošana, palīdzība dažādu radošo darbnīcu izdales materiālu sagatavošanā, literārās izstādes sagatavošana, radošo darbnīcu vadīšana), vai vasarā kļūt par muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu uzraugu. ZRKAZ norāda, ka šogad divi darba devēji arī piedāvā darba iespējas jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Jāpiebilst, ka šajā vasaras nodarbinātības programmā darba devējiem pašvaldība nodrošinās finansējumu darba samaksai skolēnam pilnā apmērā (ieskaitot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas), kompensācijas izmaksai par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu un izglītojamo apdrošināšanai pret nelaimes gadījumiem darba vietā nodarbinātības laikā. Pašvaldības finansējumā netiek iekļauti ar nodarbinātību saistītie transporta izdevumi.

Šovasar pašvaldība paredz nodrošināt darba vietu 106 skolēniem no 9. līdz 11. klasei, un tam paredzēts finansējums 64 300 eiro apmērā.

Darba vietu piedāvājumu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā var iesniegt elektroniski, dokumentu parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pasta adresi uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv, kā arī nosūtot pa pastu uz adresi: Svētes iela 33, Jelgava, LV-3001, uz aploksnes norādot “Izglītojamo nodarbinātībai vasaras brīvlaikā”, vai iesniedzot klātienē ZRAKC Jelgavā, Svētes ielā 33 (Klientu apkalpošanas birojā, 1. stāvā).

Par to, kā un kur skolēni varēs pieteikties pašvaldības apmaksātajam darbam vasarā, ZRKAC informēs marta beigās.