15.8 °C, 0.9 m/s, 91.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpinās grants ielu posmu divkārtu virsmas apstrāde Jelgavā
Turpinās grants ielu posmu divkārtu virsmas apstrāde Jelgavā
20/08/2019

Augustā veikti divkārtu virsmas apstrādes darbi Atmodas ielas posmam no Vēja ceļa līdz Meiju ceļam un Spāru ielas posmam no īpašuma Nr.62 līdz Gatves ielai un Emīla Dārziņa ielas posmam no Rūpniecības ielas līdz Augstkalnes ielai.

Lai uzlabotu ielu posmu ar grants segumu kalpošanas laiku, no 22. augusta tiks tupināti darbi divkārtu virsmas apstrādei –  Emīla Dārziņa ielas posmā no Kļavu ielas līdz Riņķa ielai, Stadiona ielā un Parka ielas posmā no Garozas ielas līdz Rasas ielai, Zvaigžņu ielā un Aku ceļa posmā no īpašuma Nr.1 līdz īpašumam Nr. 2A. Visu posmu apstrādi atkarībā no laikapstākļiem plānots veikt līdz 1.septembrim.

 

Divkārtu virsmas apstrāde ir ielu uzturēšanas veids, kuru veic gan uz melna seguma gan uz grants ielām. Grants seguma ielām, veicot divkārtu virsmas apstrādi, uzklājot šķembu slāni un melno segu – bituma emulsiju.

 

Pilsētas iedzīvotājiem no šādas virsmas apstrādes ir ieguvumi, jo ielas segums vairs neput, tiek nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi, kā arī samazinās ielu uzturēšanas izmaksas, jo iela nav jāgreiderē un jāatputekļo.

Dubultās virsmas apstrādes seguma kalpošanas ilgums ir atkarīgs no satiksmes intensitātes un no kravas transporta pārvietošanās biežuma.

 

Ielas virsmas segums iegūst asfaltam līdzīgu segumu, tomēr segums nav pielīdzināms asfalta seguma noturībai un nestspējai. Tādēļ segumu var sabojāt intensīva kravas autotransporta satiksme vai pārgalvīga manevrēšana.

Līdz ar to dubultās virsmas apstrāde tiek veikta uz ielām ar nelielu satiksmes intensitāti.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

JPPI “Pilsētsaimniecība”