20.2 °C, 1.1 m/s, 74.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTurpinās ielu bedrīšu remontdarbi
Turpinās ielu bedrīšu remontdarbi
13/03/2013

Jelgavas pilsētā turpinās bedrīšu remontdarbi, kas nepieciešami satiksmes drošībai. Ziemas periodā asfalta bedrītes tiek aizpildītas ar auksto asfaltu, bet gaisa temperatūrai paaugstinoties, remonts tiks veikts ar karsto asfaltbetonu.

Foto: Ivars Veiliņš

Jelgavas pilsētā turpinās bedrīšu remontdarbi, kas nepieciešami satiksmes drošībai. Ziemas periodā asfalta bedrītes tiek aizpildītas ar auksto asfaltu, bet gaisa temperatūrai paaugstinoties, remonts tiks veikts ar karsto asfaltbetonu.
 
Bedrīšu remontam 2013.gadā paredzēti 237 836 lati: no Auto ceļu fonda – 120 871 lats, Jelgavas pilsētas domes budžeta līdzekļi – 100 000 lati, LR Satiksmes ministrijas piešķirtais līdzfinansējums tranzītielu asfalta bedrīšu remontam – 16 965 lati. Pilsētā šos darbus organizē un koordinē pašvaldības iestāde „Pilsētsaimniecība”.  
 
Jelgavas pilsētas ielu remontdarbi tiek plānoti, ņemot vērā ikdienas apsekošanā konstatētās avārijas bedres un Jelgavas Pašvaldības operatīvajā informācijas centrā (POIC) saņemtās iedzīvotāju sūdzības.
 
Martā remonta darbi tiks veikti Jelgavas pilsētas maģistrālajās un tranzīta ielās pēc JPPI „Pilsētsaimniecība” inženieru ikdienas ielu apsekojumiem, prioritāri tiek labotas bedres, kas ir satiksmei bīstamas. Iestājoties siltākiem laikapstākļiem, tiks veikts visu bedrīšu remonts.
 
Bedrīšu aizpildīšana ar karsto asfaltu tiek veikta pie seguma temperatūras, kura nav zemāka par + 5 grādiem. Satiksmei bīstamās bedres ar karsto asfaltu ziemas sezonā pieļauts aizpildīt pie gaisa temperatūras, kas ir virs 0 grādiem. Par satiksmei bīstamām bedrēm uzskata tādas bedres asfalta segumos, kas ir lielākas par 0,1 kvadrātmetru un dziļākas par 50 milimetriem.
 
Ziemas periodā asfalta bedrītes tiek aizpildītas ar auksto asfaltu, izmantojot nepilno tehnoloģiju. Bedre pirms asfalta ieklāšanas tiek uzsildīta ar gāzes degli un pēc tam piepildīta ar asfaltbetona masu. Tas bedru labošanā ir īslaicīgs risinājums, taču nepieciešams satiksmes drošībai.  Gaisa temperatūrai paaugstinoties, bedrīšu remonts tiks veikts ar karsto asfaltbetonu. Asfalts tiks vests no Rīgas ceļu pārvaldes asfalta ražotnes.
 
Jelgavas ielu tehniskais stāvoklis ir ļoti atšķirīgs.  „Ielas, kurām nepieciešami asfaltbetona bedrīšu remonti, tiek apsekotas katru dienu, jo satiksmei bīstamās bedres jāaizpilda vienas diennakts laikā. Ielas segumu sabrukumu veicina strauja temperatūras maiņa, kāda tā ir šajā sezonā. Mainīgajos laika apstākļos bedrītes veidojas ļoti strauji, tāpēc aicinām autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem, ” aicina JPPI „Pilsētsaimniecība” vadītājs Andrejs Baļčūns.
 
Šonedēļ asfalta bedrīšu remonts tiek veikts Loka maģistrālē, Pasta, Zirgu, Prohorova un Garozas ielā. Plānotie darbi līdz marta beigām – Ūdensvada, Vaļņu, Pulkveža Brieža, Vidus, Vīgriežu, Dobeles, Jāņa un Pilssalas ielās, Meiju ceļā, Satiksmes un Aviācijas ielās.
 
JPPI „Pilsētsaimniecība” informē, ka asfalta bedrīšu remonts martā veikts Pļavu, Lielā un Elektrības ielās, Lietuvas šosejā, Meiju ceļā, Stacijas, Svētes, Rīgas, Uzvaras, Lapskalna un Satiksmes ielās, Zemgales prospektā, Akadēmijas un Krišjāņa Barona ielās.
 
Jelgavas iedzīvotāji par bīstamām bedrēm ielas segumā var ziņot POIC pa bezmaksas tālrunis 8787 vai izmantot mobilo aplikāciju „Pilsētsaimnieks”.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē