23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTurpinās nolietotās elektrotehnikas šķirošanas akcija; var laimēt balvas
Turpinās nolietotās elektrotehnikas šķirošanas akcija; var laimēt balvas
08/05/2021

Līdz 31. maijam Jelgavā turpinās nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas akcija. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji uz kādu no trim pilsētas dalīto atkritumu šķirošanas laukumiem – Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 vai Paula Lejiņa ielā 6 – var nogādāt savu laiku nokalpojušo tehniku un piedalīties izlozē. Galvenā balva – jauns televizors.

Šķirošanas akcija ar iespēju laimēt balvas pilsētā sākās 1. maijā. SIA “Zemgales Eko” norāda, ka līdz šim lielākā iedzīvotāju aktivitāte novērota P.Lejiņa ielas dalīto atkritumu savākšanas laukumā. Iedzīvotāji atbrīvojušies no veca televizora, ledusskapja un dažādām citām elektroprecēm, atzinīgi novērtējot to, ka nolietoto tehniku bez maksas var nodot otrreizējai pārstrādei un vienlaikus piedalīties izlozē. Jāpiebilst, ka elektrotehniku Jelgavas dalīto atkritumu savākšanas laukumos bez maksas pieņem arī ikdienā.

 

Šķirošanas akcijas laikā iedzīvotāji aicināti nodot gan lielo sadzīves tehniku, tajā skaitā ledusskapjus, veļasmašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas, gan mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus. Kopā ar elektroniku var nodot arī uzkrātās baterijas un akumulatorus.

 

Nolietotās elektroierīces Jelgavā var nodot visos trijos dalīto atkritumu vākšanas laukumos. Darba laiks Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6: pirmdienās – brīvs, no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 19. Tālrunis saziņai Paula Lejiņa ielas 6 laukumā – 27841483, Salnas ielas 20 laukumā – 27843657. Darba laiks dalīto atkritumu savākšanas laukumā Ganību ielā 84: pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 17, sestdienās no pulksten 9 līdz 14, svētdienās – brīvs, svētku dienās, kas iekrīt laukuma darba laikā, tas strādā no pulksten 9 līdz 14. Tālrunis saziņai – 28331892, e-pasts skirosanas.linija@eko.jelgava.lv.

 

Visa akcijas laikā savāktā tehnika tiks uzskaitīta, cerot pārspēt pērn īstenotās kampaņas “Elektronikas šķiratlons” rezultātu, kad sašķirotas vairāk nekā 410 tonnas iekārtu. Pēc akcijas visa tehnika tiks pārstrādāta. Elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā, un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati.

Pēc elektrotehnikas nodošanas iedzīvotāji šķirošanas laukumā var reģistrēties izlozei un pretendēt uz balvām, tostarp dāvanu karti, pārsteiguma balvu no organizatoriem. Starp visiem akcijas dalībniekiem tiks izlozēta lielā balva – jauns televizors. Balvu izloze paredzēta jūnijā, un plašāka informācija par to būs pieejama mājaslapas www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”.

 

Elektrotehnikas šķirošanas akciju organizē AS “Latvijas zaļais punkts” sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Zemgales Eko” kampaņas “Viegla šķirošanās” gaitā.  Plašāka informācija par akciju pieejama Latvijas Zaļā punkta mājaslapā www.zalais.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Infografika: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē