20 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTuvojas Jelgavas pilsētas svētki 2013
Tuvojas Jelgavas pilsētas svētki 2013
16/05/2013

Ir maijs un Jelgava atkal svin savus Pilsētas svētkus, kas šogad notiks no 23. līdz 26.maijam. Pilsētas svētku laikā plānoti dažādi pasākumi – tradicionālais pilsētas svētku gājiens, Amatu diena, koncerti, ūdens strūklaku šovs, kā arī dažādas sporta aktivitātes. Šogad svētku devīze ir „Satiksimies Jelgavā!”, kas ir arī pilsētas dziesmas nosaukums.

Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Ir maijs un Jelgava atkal svin savus Pilsētas svētkus, kas šogad notiks no 23. līdz 26.maijam. Pilsētas svētku laikā plānoti dažādi pasākumi – tradicionālais pilsētas svētku gājiens, Amatu diena, koncerti, ūdens strūklaku šovs, kā arī dažādas sporta aktivitātes. Šogad svētku devīze ir „Satiksimies Jelgavā!”, kas ir arī pilsētas dziesmas nosaukums.

Pilsētas svētku pasākumi sāksies ceturtdien, 23.maijā, kad pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks pieņemšana pie domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa, kurā aicināti pāri, kas 2012. gadā atzīmē 50 kopdzīves gadu jubileju. Svinīgos apstākļos godināsim Jelgavas pilsētas stiprās ģimenes Zelta kāzās.

Pulksten 17.30 Jelgavas pils aulā izskanēs kamerorķestra Sinfonietta Rīga Baroka ansambļa koncerts „Zelta laikmeta baroka virsotnes mūzikā”. Ieeja bez maksas.
Šīs pašas dienas vakarā, pulksten 18.30 Kultūras nama Lielajā zālē notiks skolēnu – olimpiāžu uzvarētāju pieņemšana. Uz šiem pasākumiem ieeja ar ielūgumiem.

Piektdien, 24.maijā, pulksten 17 notiks tradicionālais pilsētas svētku gājiens, kuram pilsētas iestādes, uzņēmumi un sabiedriskas organizācijas ir aicinātas pulcēties Oskara Kalpaka ielā. Gājiens notiks maršrutā pa Svētes, Mātera, Lielo, Uzvaras un Krišjāņa Barona ielu līdz pilsētas kultūras namam.

Pulksten 19.30 notiks pieņemšana pie Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja, kur tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi – Goda zīmes un Goda raksti. Ieeja ar ielūgumiem.
Pulksten 22 Jelgavas Pils pagalmā apmeklētājus priecēs LNO kora un orķestra koncerts „No operas līdz mūziklam”. Biļešu cena – 6 lati.

Sestdien, 25.maijā, no pulksten 9 līdz 15 Raiņa parkā – Amatu diena. Notiks tirdziņš, radošās darbnīcas un amatu prasmju demonstrējumi. Par muzikālo atmosfēru parūpēsies Latvijas tautas mūzikas ansambļi un kapelu muzikanti.
No pulksten 11 līdz 17 uz Lielupes risināsies Latvijas veikborda čempionāta sacensību „King of Wake 2013” pirmais posms, kurā elpu aizraujošus trikus demonstrēs 20 labākie Latvijas veikbordisti.

No pulksten 16 līdz 17 Hercoga Jēkaba laukumā būs apskatāma retro motociklu izstāde, bet no pulksten 17 līdz 19 Uzvaras parkā jelgavnieki tiek gaidīti Jelgavas skolēnu un jauniešu koncertā „Satiksimies Jelgavā!”. Ieeja bez maksas.
Sportiskākie un veiklākie vīri tiek aicināti piedalīties sievu nešanas sacensības, kas notiks Uzvaras parkā pulksten 20, savukārt pēc sacensībām, no pulksten 21 līdz 01 klātesošos ar rokenrola mūziku priecēs grupa „Keksi”. Līdz pulksten 22 ieeja bez maksas, vēlāk – Ls 2.00.

No pulksten 20 Raiņa parks pārtaps par jauniešu Chill out parku, kurā apmeklētājus priecēs ekstrēmā šova programma „Greentrials Bike Tour”, bet par muzikālo noformējumu parūpēsies D’Experiment un Musical Globe, kā arī grupa „Rock5 Acoustic”. Ieeja bez maksas.

Svētdien, 26.maijā, pulksten 13 un 15 Sv Trīsvienības baznīcas tornī koncertēs vokāli instrumentālais ansamblis „Rūta”. Ieejas maksa iekļauta torņa apmeklējuma cenā. Savukārt pulksten 14 visi aicināti uz Sv. Annas baznīcu, kur sāksies labdarības akcijas „Ziedot.lv labestības diena” koncerts, kurā piedalās grupa „TirkizBand”, Jelgavas popkoris, popgrupa „Noslēpums”, Kristīne Ozoliņa un citi. Ieeja uz koncertu par ziedojumiem.

Pulksten 14 un 18 Zemgales Olimpiskajā centrā – horeogrāfisks mūsdienu deju lieluzvedums „Skudras nepadodas”. Biļešu cenas – 3.00, 2.00 lati
No pulksten 22 līdz 23.50 Jelgavas pils pagalmā skatītājus priecēs muzikāls ūdens strūklaku šovs „Satikšanās pilsētā”. Piedalās: Ilona Bagele, Atis Ieviņš; Ieva Kemlere un Rolands Šteinbergs. Biļetes cena – 2 lati, skolēniem un pensionāriem– 1 lats.

Vairāk par pilsētas svētkiem šeit.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē