23.5 °C, 3.3 m/s, 59.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsUģis Gross saņem balvu kā badmintona “Gada vēstnesis”
Uģis Gross saņem balvu kā badmintona “Gada vēstnesis”
11/01/2021

8. janvārī tiešsaistes ceremonijā tika pasniegtas Latvijas badmintona Gada balvas, jau sesto gadu pēc kārtas izvērtējot iepriekšējā gadā notikušo Latvijas badmintonā. Balvu “Gada vēstnesis” saņēma jelgavnieks pasaules čempions ūdens motosportā Uģis Gross.

“Kad man bija desmit gadu, es trenējos badmintonā. Notrenējos trīs gadus. Nesen pēc 35 gadu pārtraukuma atsāku spēlēt badmintonu,” par savu pievēršanos šim sporta veidam “Sporta servisa centram” pastāstīja U.Gross. Kopš Uģis atsācis trenēties badmintonā, pagājis vien gads, bet viņš 2020. gadā paguvis nostartēt 22 sacensībās. “Aizvadītais gads man bija ļoti labs, īpaši pirms ierobežojumu ieviešanas sportā. Tie ietekmēja arī badmintonu, daudzas sacensības tika atceltas,” savu sniegumu vērtē U.Gross. “Mani badmintonā piesaista ātrums – kā vienmēr –, tas ir azartisks un dinamisks sporta veids, fiziski ļoti smags,” tā par savu jauno sportisko aizraušanos saka kādreizējais motosportists.

 

Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds par U.Grosu saka: “Viņa atgriešanās badmintonā bija kā notikums, kas pievērsa uzmanību ne tikai badmintona kopienā, bet arī ārpus tās. Ikvienu uzrunā Uģa Grosa iepriekš izcīnītais pasaules čempiona tituls, ikvienu uzrunā tas, ka Uģis ir traucies pa ūdeni F1 bez bremzēm ar ātrumu 230 kilometri stundā. Uģis ir hiperaktīvs, viņš šajā sezonā bija trešais aktīvākais spēlētājs, viņš aizrauj citus, meklē arvien jaunas iespējas. Viņš ir īsts badmintona vēstnesis.”

 

Jāpiebilst, ka Uģis Gross 2002. gadā izcīnīja 2. vietu Eiropas čempionātā ūdens motosportā ātrumlaivu klasē S-550, 2004. gadā kļuva par pasaules čempionu ātrumlaivu klasē S-550, savukārt 2007. gadā kļuva par Eiropas čempionu ātrumlaivu klasē F-2000.

 

Badmintona Gada balvu dizains saglabāts nemainīgs – tas ir svečturis badmintona bumbiņas veidolā, kuru no baltā māla darina Jelgavas keramiķe Una Ļaha. Balvas pie saņēmējiem nonāks tad, kad tās varēs pasniegt klātienē.

 

Latvijas Badmintona federācija informē, ka šobrīd Latvijas badmintona reitingā ir reģistrēti 1354 aktīvie spēlētāji, tai skaitā 756 vīrieši un 598 sievietes.

 

 

Foto: badminton.lv