-4.3 °C, 0.7 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUkraiņu kultūras dienas Jelgavā
Ukraiņu kultūras dienas Jelgavā
27/03/2012

No 29. līdz 31.martam, Jelgavas Ukraiņu kultūras centrs "Džerelo" aicina jūs uz Ukraiņu kultūras dienām. Ukraiņu kultūras dienas jau kļuvušas par labu tradīciju mūsu pilsētas dzīvē.

Publikācijas foto

No 29. līdz 31.martam, Jelgavas Ukraiņu kultūras centrs “Džerelo” aicina jūs uz Ukraiņu kultūras dienām. Ukraiņu kultūras dienas jau kļuvušas par labu tradīciju mūsu pilsētas dzīvē.

Ceturtdien, 29.martā pulksten 16, Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, Sarmas ielā 4, tiks atklāta ukraiņu mākslinieces Olenkas Berezjanskas gleznu izstāde „Vibrācija un skaņa”.

Kopā ar Olenku Jelgavā viesosies arī viņas kolēģis – mākslinieks un dizainers Vitālijs Kiriļivs. Olenka un Vitālijs ir ņēmuši aktīvu dalību daudzās izstādēs un labdarības projektos Ukrainā un ārzemēs. Daudz sava laika velta darbam ar bērniem, ir liela projekta neredzīgiem bērniem „Saskarsmes mozaīka” organizatori un dalībnieki. Šis projekts pēc dalībnieku skaita iekļauts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā.

Pirms izstādes atklāšanas Vitālijs un Olenka Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, 29.matrā pulksten 14 sniegs meistarklases ikvienam interesentam, bet īpaši jauniešiem par to, kā savām rokām darināt šobrīd Ukrainā ļoti populārās draudzības aproces no lentām un aukliņām, pastāstīs par dažādiem rokassprādzēs ieaužamiem grafiskiem rakstiem, krāsām, simboliem un to nozīmi, kā arī mācīs veidot vaska sveces, kas simbolizē mājas siltumu un komfortu. Bišu vasks svecēm tiks vests no Piekarpatu reģiona.

Informācija sagatavota
Jelgavas Ukraiņu kultūras centrā „Džerelo”