25.3 °C, 1.3 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUlda Zemzara gleznu izstāde “Vecuvecais reālisms”
Ulda Zemzara gleznu izstāde “Vecuvecais reālisms”
17/07/2014

No 18.jūlija līdz 17.augustam Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā būs skatāma Ulda Zemzara gleznu izstāde "Vecuvecais reālisms". Izstādes atklāšana – 18.jūlijā pulksten 15.

Foto: Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

No 18.jūlija līdz 17.augustam Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā būs skatāma Ulda Zemzara gleznu izstāde “Vecuvecais reālisms”. Izstādes atklāšana – 18.jūlijā pulksten 15.

U.Zemzars dzimis Jūrmalā, Mellužos, 1928.gada 24.februārī. Ar ainavām un portretiem attīstījis savu radošo darbību. Pirmo patstāvīgo izstādi mākslinieks sarīkoja 1960.gadā Skolotāju namā ar jūras ainavām, otro – pārsvarā ar portretiem Mākslinieku nama izstāžu zālē 1965.gadā. Jūras ainava viņam bijusi tuva jau no bērnības.

Tagad, atskatoties uz aizvadītajiem gadiem mākslā, U. Zemzars var iezīmēt atšķirīgus periodus savu uzskatu un profesionālās varēšanas izaugsmē. Vispirms viņš bijis centīgs students, apgūstot reālistisko glezniecību akadēmiskajā garā. Pēc tam jau kā jauns mākslinieks tiecās atraisīties no pieņemtajām dogmām un tikt modernisma vilnī, aizraujoties ar ekspresionisma stilizāciju un ar bezpriekšmetisko glezniecību. Pēc tam sekoja izlīdzinošs ainavu un portretu tapšanas posms, apvienojot dabas krāsainību ar strukturālu formu. Kā pēdējā līdz šim ir atgriešanās pie klasiskā reālisma, bet jau paša veidotu uzskatu pārliecībā un individuālas meistarības pakāpē.

 
Informācija sagatavota
Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā