15.6 °C, 3 m/s, 84.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUnikāla smalku izšuvumu izstāde
Unikāla smalku izšuvumu izstāde
16/10/2014

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā skatāma Orenburgas (Krievija) mākslinieces Irinas Maļikovas smalki izšūtu apkaklīšu izstāde, ko mūsu pilsētā nogādājusi mākslinieces meita Olga Grekova. Viņai mantojumā no mammas ir palikuši vairāk nekā simts šādi smalki izšūti darbi.

Foto: Krišjānis Grantiņš

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā skatāma Orenburgas (Krievija) mākslinieces Irinas Maļikovas smalki izšūtu apkaklīšu izstāde, ko mūsu pilsētā nogādājusi mākslinieces meita Olga Grekova. Viņai mantojumā no mammas ir palikuši vairāk nekā simts šādi smalki izšūti darbi.

Daļa no darbiem glabājas arī Orenburgas muzejā. Māksliniece izšūšanu iemācījusies pašmācības ceļā un ar to nodarbojusies visu mūžu. Tā esot bijusi viņas sirdslieta, un viena darba tapšanai varējusi veltīt pat mēnesi. Viņa arī ilgus gadus pasniegusi izšūšanas kursus, šo arodu nododot citiem. Pirms trim gadiem iznākusi arī māksliniecei veltīta grāmata, kurā apkopoti viņas darbi.

Jāpiebilst, ka šī nav I.Maļikovas pirmā izstāde ne Latvijā, ne Jelgavā. Jelgavā mākslinieces smalkie izšuvumi pirms vairāk nekā desmit gadiem bija skatāmi Jelgavas kultūras namā, kur varēja novērtēt gan apkaklītes, gan dažādas blūzītes, bet pagājušajā nedēļā šī apkaklīšu izstāde bija skatāma LLU Tehniskajā fakultātē, kur skolo mājturības skolotājus. Bet nu līdz 19. oktobrim ikvienam šīs apkaklītes aplūkojamas Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē