21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaUniversitāte aicina uz Atvērto durvju dienas festivālu “Sajūti LaBiTeU”
Universitāte aicina uz Atvērto durvju dienas festivālu “Sajūti LaBiTeU”
17/05/2024

Sestdien, 18. maijā, no pulksten 12 līdz 16 Jelgavas pilī norisināsies Atvērto durvju dienas festivāls “Sajūti LaBiTeU”, ko organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). Tā būs īpaša iespēja visiem topošajiem studentiem iepazīt universitāti, tās piedāvātos studiju virzienus, kā arī piedalīties dažādās izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs. 

Atvērto durvju dienas festivāls ir paredzēts ikvienam interesentam jebkurā vecumā, kurš plāno savu profesionālo karjeru. No pulksten 12 Jelgavas pils pagalmā būs iespēja izzināt biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu jomas, piedaloties konkursos un meistarklasēs, satiekot universitātes studentus un mācībspēkus un uzdodot savus jautājumus speciālistiem. Tie studētgribētāji, kuri vēlēsies satikt fakultāšu pārstāvjus, to varēs izdarīt pie fakultāšu stendiem pils pagalmā.

Turklāt tie, kuriem ir neskaidri jautājumi par uzņemšanu, nepieciešamajiem dokumentiem, konkursa ballēm un eksāmeniem, varēs izmantot uzņemšanas speciālista konsultācijas “Kā tikt cauri uzņemšanas džungļiem?”.

Paralēli citām aktivitātēm no pulksten 12.15 līdz 15.30 varēs klausīties studentu, absolventu un speciālistu diskusijas par aktuāliem, ar studijām un studiju laiku saistītiem jautājumiem. Diskusiju dalībnieki dalīsies ar savu personīgo pieredzi, kas var būt noderīga ikvienam, kurš vēl tikai domā par studiju uzsākšanu, kā arī topošo studentu vecākiem. Programmā paredzētas piecas diskusijas:

No pulksten 12.15 līdz 12.50 – “Es zinu, ka gribu studēt, bet nezinu ko”

No pulksten 13 līdz 13.30 – “Cik reāli maksā studiju laiks budžeta studentam”

No pulksten 13.40 līdz 14.10 – “Nekad nav par vēlu studēt jeb studijas pēc 30”

No pulksten 14.20 līdz 14.50 – “Ko nevar ierakstīt augstskolas diplomā?”

No pulksten 15 līdz 15.30 – “Erasmus+: LBTU students = Eiropas students”

Interesentiem, kuri vēlas studēt programmā “Ainavu arhitektūra un plānošana”, tiks piedāvāta iespēja piedalīties zīmēšanas konkursā un iegūt valsts finansētu studiju vietu. Zīmēšanas konkursa sākums pulksten 15 Valdekas pilī (Rīgas ielā 22).

Tie topošie studenti, kuri vēl nav pārliecināti par savu studiju izvēli, dienas garumā varēs veikt profesionālās karjeras testu “Ieraugi savu nākotni kopā ar LBTU”. 

Savukārt pievakarē Jelgavas pils būs atvērta Muzeju nakts apmeklētājiem un piedāvās izbaudīt daudzveidīgu kultūras programmu. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.