23.9 °C, 1.8 m/s, 72 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaUniversitāte piedāvā apgūt atsevišķus studiju kursus kā klausītājam
Universitāte piedāvā apgūt atsevišķus studiju kursus kā klausītājam
21/09/2022

Līdz 25. septembrim Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē notiek reģistrēšanās rudens semestra studiju kursiem klausītāja statusā. Tas nozīmē, ka ikvienam, kurš vēlas iegūt zināšanas kādā no piedāvātajiem studiju kursiem, ir iespēja to izdarīt, nekļūstot par studentu.

Jāatgādina, ka no 1. septembra Latvijas Lauksaimniecības universitāte ir mainījusi nosaukumu – tagad tā ir Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

 

Kā informē universitātē, tiem, kuri vēlas papildināt zināšanas kādā no piedāvātajām jomām, bet nav iespējas sākt finanšu un laika ietilpīgo studiju procesu, universitāte piedāvā kļūt par klausītāju ikvienā no interesējošiem studiju kursiem. Studiju kursu piedāvājums dažādās bakalaura un maģistra līmeņa programmās ir ļoti plašs, līdz ar to interesentam atliek izvēlēties sev nepieciešamo, reģistrēties un sākt studijas.

 

Klausītāja statuss universitātes auditorijā līdzās jaunajiem studentiem ļauj nokļūt ikvienam – sākot no jaunieša, kurš sev interesējošā jomā vēlas gūt priekšstatu, lai izlemtu par iespējām pēc tam kļūt par studentu, līdz pat jau pieprasītam profesionālim, kam nepieciešamas papildu zināšanas vai jaunākā nozares informācija, lai veiktu savus darba pienākumus.

 

Interesentiem ir iespēja apmeklēt lekcijas, seminārus vai laboratorijas darbus, gūt zināšanas, tādējādi pilnveidot sevi un rūpēties par personības izaugsmi. Taču universitāte arī klausītājiem piedāvā kārtot izvēlētajā studiju kursā pārbaudījumus un iegūt sertifikātu par tā apguvi, kas ir oficiāls apstiprinājums profesionālās kvalifikācijas celšanai. Šo iespēju aktīvi izmanto bijušie studenti, kuri pametuši studijas, bet vēlas atjaunoties tajās un pirms tam nokārtot studiju parādus, skaidro universitātē.

 

Studiju kursu piedāvājums 2022./2023. studiju gada rudens semestrim atrodams universitātes mājaslapā, kur iespējams iepazīties ar studiju kursiem, to norises vietu un laiku, kad tiek plānotas nodarbības.

 

Klausītāja statusam var pieteikties pretendenti, kuri iepriekš ieguvuši vidējo vai augstāko izglītību. Maksa par studiju kursa klausīšanos ir atkarīga no tā apjoma.

 

Papildu informāciju par reģistrēšanos klausītāja statusam var iegūt, sazinoties ar universitātes Mūžizglītības centra speciālisti Zani Zeltiņu (tālrunis 63005715, e-pasts zane.zeltina@llu.lv). Mūžizglītības centrs atrodas Jelgavas pilī Lielajā ielā 2, 81. kabinetā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē