-4.7 °C, 0.9 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaUniversitātes Veterinārmedicīnas fakultātē šodien notiek Donoru diena
Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē šodien notiek Donoru diena
21/11/2023

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) šodien, 21. novembrī, dodas izbraukumā uz Jelgavu. No pulksten 11 līdz 15 notiks Donoru diena Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Veterinārmedicīnas fakultātē Kristapa Helmaņa ielā 2. VADC aicina ikvienu iedzīvotāju, kurš jūtas vesels, kļūt par asinsdonoru. Šobrīd tiek gaidīti visu asins grupu donori, īpaši 0-, B- un 0+ asins grupu donori.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Asinis var ziedot, ja:

  • esi 18 – 65 gadus jauns (donori, kuri asins/asins komponentus nodod pirmo reizi līdz 60 gadiem);
  • sver ne mazāk par 50 kg;
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

Jautājumu gadījumā donori aicināti sazināties ar VADC sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni: 8000 0003.