8.9 °C, 8.1 m/s, 64.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaUz grants ielām iestājies šķīdonis; pieber avārijas bedres
Uz grants ielām iestājies šķīdonis; pieber avārijas bedres
22/02/2024

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka zemes augstākie slāņi sākuši kust un uz grants seguma ielām iestājies šķīdonis. Savukārt pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju, un braukšanas apstākļi pasliktinās. “Pilsētsaimniecībā” uzsver: uzlabot grants seguma stāvokli, veicot planēšanu un greiderēšanu, varēs, ielām apžūstot. Brauktuvju nostiprināšanai tiek piebērtas avārijas bedres un, ja nepieciešams, no brauktuves novadīts ūdens.

Iestādē skaidro, ka atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina ielu brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres. Nestspēju zaudējuša grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva, jo, uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta ceļa, tas tiek sabojāts vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida planēšanu un greiderēšanu, varēs tikai tad, kad nostabilizēsies laikapstākļi un grants seguma ielu brauktuves kļūs sausas. Pašlaik grants seguma ielās brauktuvju nostiprināšanai tiek piebērtas avārijas bedres un, ja nepieciešams, no brauktuves novadīts ūdens.

“Pilsētsaimniecības” speciālisti turpina pastiprināti sekot līdzi ielu stāvoklim pilsētā un aicina iedzīvotājus par ielu seguma problēmām ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.