26.1 °C, 3.7 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeUz Jelgavas šosejas šovasar palielina atļauto ātrumu
Uz Jelgavas šosejas šovasar palielina atļauto ātrumu
01/05/2024

Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka no 1. maija uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei līdz 100 km/h palielināts maksimālais atļautais braukšanas ātrums.

Uzņēmumā norāda, ka pagājušajā gadā vasaras sezonā braukšanas ātrums tur netika mainīts, tomēr, izvērtējot ceļu satiksmes negadījumu statistiku, secināts, ka šajā posmā vasarā var palielināt atļauto braukšanas ātrumu. Un tas nozīmē, ka no trešdienas minētajā posmā atļauts braukt ar ātrumu līdz 100 km/h.

Latvijas Valsts ceļi gan atgādina, ka ceļazīmes norāda maksimālo braukšanas ātrumu, kuru nedrīkst pārsniegt, taču autovadītāja pienākums ir izvērtēt ceļa stāvokli, braukšanas apstākļus, transporta līdzekļa tehnisko stāvokli un savas spējas, un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu līdz maksimāli atļautajam.

Tāpat autovadītāji aicināti atbildīgi izturēties pret tiesībām vadīt transporta līdzekli un rūpēties par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, neveikt pārdrošus un aizliegtus manevrus un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību veikt katru ieplānoto apdzīšanas manevru, kas ir bīstamākais satiksmē.