5 °C, 4.9 m/s, 86.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaUz Jelgavas ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts!
Uz Jelgavas ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts!
04/12/2023

Ņemot vērā laikapstākļus un ledus veidošanās tendenci, 4. decembrī izdots Jelgavas valstspilsētas pašvaldības rīkojums “Par aizliegumu atrasties uz ledus”. Rīkojums aizliedz atrasties uz Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo iekšzemju publisko ūdeņu un citu pašvaldības valdījumā esošo ūdeņu ledus, lai neapdraudētu personu dzīvību un veselību. Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas Pašvaldības policija.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka ledus vēl ir ļoti plāns un trausls. Tas tikai veidojas, tāpēc nav vienmērīgs un tālāk no krasta būs plānāks. Uzsnigusī sniega sega šobrīd kavē ledus veidošanos. Tāpat VUGD uzsver, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus.

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par iedzīvotājiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.