2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaUz Jelgavas ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts!
Uz Jelgavas ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts!
06/01/2024

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu “Par aizliegumu atrasties uz ledus”, atrasties uz Jelgavā esošo ūdenstilpju ledus ir aizliegts.

Rīkojums aizliedz atrasties uz Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo iekšzemju publisko ūdeņu un citu pašvaldības valdījumā esošo ūdeņu ledus, lai neapdraudētu personu dzīvību un veselību.

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas Pašvaldības policija. Policijā norāda, ka par rīkojuma pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām jeb 100 eiro.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus. Savukārt pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” vairākās vietās pilsētā pie ūdenstilpēm izvietojusi informatīvas brīdinājuma zīmes, atgādinot, ka atrasties uz ledus ir bīstami.

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par cilvēkiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.