2.6 °C, 2.5 m/s, 92.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaUz reģiona skatuves runas konkursu dosies 12 pilsētas skolēni
Uz reģiona skatuves runas konkursu dosies 12 pilsētas skolēni
20/03/2024

Šonedēļ Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā norisinājās Valsts izglītības satura centra organizētā Latvijas skolēnu skatuves runas konkursa pirmā kārta, lai noskaidrotu tos skolēnus, kuri dosies uz otro posmu. Zemgales reģiona skatuves runas konkursā Jelgavu pārstāvēs 12 skolēni.

Konkursā tika aicināti piedalīties vispārējo, profesionālo un speciālo un interešu izglītības 1.–12. klašu skolēni un 1.–4. kursu audzēkņi. Konkurss tiek organizēts divās kārtās – pilsētā un reģionā. Tā mērķis ir attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību, kā arī sekmēt interesi par literatūras mantojumu un devumu nacionālās kultūras veidošanā.

Konkursam Jelgavā bija pieteikušies 43 dalībnieki no astoņām pilsētas izglītības iestādēm – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas, Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas Centra pamatskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas. Konkursanti tika iedalīti sešās grupās: 1. klases un 2.–3. klases grupā katrā piedalījās pa deviņiem dalībniekiem, 4.–6. klases grupā – vienpadsmit konkursanti, 7.–9. klašu grupā – seši dalībnieki, vidusskolas grupā – četri konkursanti un četri audzēkņi piedalījās profesionālo izglītības iestāžu grupā. Katrs izglītojamais runāja vienu prozas un vienu dzejas darbu.

Jelgavas skatuves runas konkursa dalībniekus vērtēja Jelgavas Ādolfa Alunāna teātra režisore Dace Vilne un Jelgavas Ādolfa Alunāna muzeja vadītāja un aktrise Elīna Skutele. Konkursantu sniegums novērtēts ar I, II, III pakāpes vai Augstākās pakāpes diplomi. Augstākās pakāpes diplomu saņēmēji dosies uz konkursa otro kārtu, kas norisināsies 16. aprīlī Bauskas Bērnu un jauniešu centrā.