15.1 °C, 1.3 m/s, 98.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaUz starta Driksā jubilejas regatē stājas 11 piena paku laivas
Uz starta Driksā jubilejas regatē stājas 11 piena paku laivas
27/08/2022

Jelgavā aizvadīts viens no vasaras atraktīvākajiem notikumiem – 20. “Baltais” piena paku laivu regate. Uz starta jubilejas salidojumā Driksā sestdien stājās 11 konkursa piena paku laivas, kuras būvējuši darba kolektīvi un draugu kompānijas, kā arī pirmo reizi pašu organizatoru – pašvaldības iestādes “Kultūra” – būvētā laiva “Aizskatuve”. Katra komanda ar savu būvniecības pieredzi – citi šajā pasākumā piedalās jau vairāk nekā desmit gadus, citiem šī bija pirmā pieredze, konstruējot peldlīdzekli no tukšām piena pakām. Uzrunātās komandas atzīst, ka šis ir ļoti labs kolektīva saliedēšanas pasākums ar lielu jautrību.

Šogad peldlīdzekļu izgatavošanai piena pārstrādes uzņēmums AS “Tukuma piens” dāvināja vairāk nekā 30 000 tukšu paku, bet liela daļa komandu, kuras regatē startē ne pirmo reizi, būvniecībā izmantojušas arī iepriekšējos gados iekrātās pakas.

 

Piena paku laivu regates jubilejas salidojums sestdien Driksā pulcēja kopā 12 dažāda lieluma piena paku laivas – piena paku kuģi, kas izskatās pēc ielu krustojuma ar visiem luksoforiem un auto, ballīšu kuģi, jubilejas torti, Noa šķirstu un citus peldlīdzekļus. To vidū pirmo reizi arī pasākuma organizatoru – pašvaldības iestādes “Kultūra” – būvētā laiva “Aizskatuve”, kas gan startēja ārpus konkurences, svinīgi ievadot jubilejas salidojuma parādi. Komandas ar saviem oriģinālajiem piena paku peldlīdzekļiem veica distanci no Pasta salas dienvidu gala līdz Mītavas gājēju tiltam, parādot ne tikai laivas ātrumu, bet arī apliecinot savu izdomu, inženiera dotības un spēju sagādāt prieku skatītājiem.

 

Ar atraktivitāti skatītājus pārsteidza draugu kompānija uz laivas “Zentas brīvdienas”. Septiņu puišu, kuri iejutās kundzīšu tēlos, kompānija regatē piedalījās jau desmito reizi. Lai gan draugi pagājušogad bija lēmuši, ka viss, vairs nepiedalīsies. Tomēr jubilejas salidojumam nav spējuši pretoties. Šoreiz uz ūdens plosta “Zentas brīvdienas” bija uzmontējušas batutu, uz kura tika rādīti dažādi triki.

 

Par regates veterāniem noteikti var saukt “Kanclera nama” kolektīvu. Tas regatē piedalās jau no 2003. gada. Toreiz kuģis esot bijis tik dziļi iegrimis, ka kapteinis ilgu laiku atteicies piedalīties regatē, bet šogad kuģa komanda jau esot izaugusi Titānika diženumā.

 

Jau 13. reizi regatē uz starta stājās “Nakts Mēbeļu” kolektīvs ar laivu “Party boat”. “Ja ir ideja, viss notiek ātri. Šī laiva, kas veidota kā 20. jubilejas torte ar visām svecītēm, tapa divās nedēļās,” saka laivas kapteinis Alvis Začs, kuram pirmā sastapšanās ar regati bija pirms 17 gadiem. “Pirms 17 gadiem mana meita dejoja “Vēja zirdziņā”, un tieši mūsu pagalmā tapa deju kolektīva laiva. Gadu vēlāk turpat mūsu pagalmā uz “Vēja zirdziņa” laivas bāzes tapa dēla un viņa draugu būvētais kuģis. Redzot to azartu, kā noritēja būvniecība un jautrību pašā regatē, teicu kolēģiem: “Šis ir baigi lādzīgs pasākums, arī mums ir jāpiedalās. Tomēr esam Jelgavas uzņēmums, mēs strādājam Jelgavā un varam apliecināt, ka mēs varam uzbūvēt savu piena paku kuģi. Un tad jau bija āķis lūpā,” saka Alvis.

 

Jāpiebilst, ka šogad pirms parādes brauciena komandu prezentācija aizvadīta brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Komandai tika dota viena minūte, lai stāstījumā vai performancē iepazīstinātu ar sevi.

 

Pirms regates Pasta salas apmeklētājus priecēja putu ballīte un grupa “Pirmais kurss”, bet pēc regates uz skatuves kāpa dziedātāja BŪŪ.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē