24.9 °C, 2.8 m/s, 53.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUz titulu “Gada labākā būve Latvijā 2019” pretendē četri Jelgavas objekti
Uz titulu “Gada labākā būve Latvijā 2019” pretendē četri Jelgavas objekti
13/02/2020

Rekonstruētā Jelgavas Valsts ģimnāzija, Vecpilsētas ielas 14. nams, kur atradīsies Zemgales Restaurācijas centrs, brīvdabas koncertzāle “Mītava” un tilts pār Platones upi Miera ielā ir iekļuvuši konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2019” otrajā kārtā. Šomēnes žūrijas komisija viesosies Jelgavā, lai objektus iepazītu klātienē.

Būvniecības konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2019” otrajā kārtā iekļuvuši pavisam 85 objekti, kas sacenšas nominācijās “Dzīvojamā jaunbūve”, “Publiskā jaunbūve”, “Publiskā jaunbūve. Ražošanas ēkas jaunbūve, pārbūve un atjaunošana”, “Pārbūve”, “Restaurācija”, “Inženierbūve”, “Ainava” un “Koka būve”.

No mūsu pilsētas konkursam pieteikti četri jaunākie infrastruktūras objekti. Jelgavas pašvaldība konkursam izvirzīja rekonstruēto Jelgavas Valsts ģimnāziju nominācijā “Pārbūve”, kur par uzvaru cīnās 20 ēkas, un pārbūvēto un restaurēto namu Vecpilsētas ielā 14 – tas pieteikts nominācijā “Restaurācija”, kurā sacenšas astoņas būves. Savukārt SIA “Igate Būve” konkursam pieteikusi brīvdabas koncertzāli “Mītava” nominācijā “Koka būve”, kurā saņemti seši pieteikumi, bet pilnsabiedrība “LNK Industries Group” būvniecības skatei izvirzījusi jauno tiltu pār Platones upi Miera ielā. Tilts pieteikts nominācijā “Inženierbūve”, kurā ir vislielākais pieteikumu skaits – 21.

Konkursa rīkotāju Latvijas Būvnieku asociācijas pārstāve Baiba Mierkalne stāsta, ka pirmajā kārtā tika izskatīta pieteikto objektu dokumentācija, bet otrajā kārtā žūrijas komisijas eksperti dosies izvērtēt būves klātienē. “Žūrijas komisijā strādā 48 būvniecības eksperti no 24 nozares organizācijām. Februārī eksperti visus 85 objektus apmeklēs klātienē, tiekoties ar to pasūtītājiem un būvniekiem, kuri pastāstīs un parādīs, kādas tad konkursam pieteiktās būves izskatās dabā, kā tās funkcionē, kādas inovācijas izmantotas, ar ko konkrētais objekts ir īpašs,” skaidro B.Mierkalne, piebilstot, ka Jelgavā vizīte ieplānota 21. februārī.

4. martā katrā nominācijā būs zināmi četri objekti, kas tiks virzīti konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2019” finālam. “13. martā fināla būvju pieteicējus aicināsim uz Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti, lai uzstātos ar prezentāciju par objektu, atbildētu uz ekspertu un klātesošo jautājumiem,” stāsta B.Mierkalne. Savukārt uzvarētāji tiks paziņoti 2. aprīlī svinīgā apbalvošanā Latvijas Universitātes jaunajā Zinātņu mājā, kas ir viens no konkursam pieteiktajiem objektiem.

Būvniecības skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22. reizi, un tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 15 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Foto: Jelgavas pilsēta, gadabuve.lv

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē