21.1 °C, 2.3 m/s, 87.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaUzlabo videonovērošanas kvalitāti pilsētā
Uzlabo videonovērošanas kvalitāti pilsētā
07/08/2019

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) noslēgumam tuvojas projekts, kura gaitā pilnveidota civilās aizsardzības sistēma un uzlabota centra darba vide. POIC ēkā veikti remontdarbi, un vienā telpā ir apvienots POIC zvanu kontaktcentrs un Pašvaldības policijas videonovērošanas centrs. Savukārt, lai izmēģinātu attālinātas namu pārvaldības iespējas, POIC ēkā uzstādītas viedās tehnoloģijas, kas ļauj attālināti uzraudzīt iekšējo un ārējo infrastruktūru, un veikti virkne citu uzlabojumu.

POIC ēkā izremontētas iekštelpas, izbūvēti iekšējie inženiertīkli un signalizācija, videonovērošanas tīkls, datu pārraides tīkls, apsardzes sistēma, piekļuves kontrole, vizuālās informācijas un audio sistēmas, kā arī ēkas ārējie inženiertīkli.

 

Viena no būtiskākajām pārmaiņām, lai uzlabotu komunikāciju un notiktu ātrāka informācijas apmaiņa gan ikdienas darbā, gan arī ārkārtas situācijās, – vienā telpā ir apvienots Pašvaldības policijas videonovērošanas centrs un POIC zvanu centrs, kas līdz šim darbojās divās atsevišķās telpās. Apvienotajā centrā uzstādīti jauni videonovērošanas displeji, kuros 24 stundas diennaktī tiks sekots līdzi informācijai no videonovērošanas kamerām pilsētā, kā arī iegādāta jauna datortehnika.

 

Ir uzlabota Jelgavas pilsētas interaktīvā karte vietnē karte.jelgava.lv, kas iedzīvotājiem ļauj daudz ērtāk komunicēt ar pašvaldību par pamanītajām nepilnībām vai bojājumiem pilsētvidē, sekot līdzi plūdu apdraudējuma iespējamībai, pārlūkot satiksmes ierobežojumus un to apbraucamos ceļus, kā arī pieteikties iedzīvotāju agrīnai apziņošanai ārkārtējās situācijās. Agrīnā brīdināšana nozīmē mērķtiecīgu un nekavējoties veicamu iedzīvotāju informēšanu ar īsziņas vai e-pasta starpniecību par katastrofu vai katastrofas draudiem un nepieciešamo rīcību, kura ir attiecināma uz pieteikto objektu.

 

Projekts noslēgsies 30. septembrī un līdz tam vēl paredzēts veikt ēkas rezerves elektroenerģijas nodrošinājuma attālinātas vadības un pārraudzības sistēmas uzstādīšanu, kā arī īstenot informatīvo kampaņu Jelgavas iedzīvotājiem, lai stāstītu par POIC darbu un sniegto atbalstu iedzīvotājiem.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē