23.2 °C, 4.7 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaUzņēmēji aicināti uz semināru par patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem
Uzņēmēji aicināti uz semināru par patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem
03/10/2022

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona Jelgavas nodaļa aicina uzņēmējus, kuriem aktuāli jautājumi par patērētāju tiesību aizsardzību, un to, kā var nodrošināt savas darbības atbilstību ES un dalībvalstu patērētāju aizsardzības normatīvajiem aktiem, apmeklēt bezmaksas semināru ciklu. Semināri viesnīcā “Jelgava” notiks 18. un 25. oktobrī no pulksten 13 līdz 17. Semināram iepriekš obligāti jāreģistrējas.

Piedaloties apmācībās, uzņēmēji iegūs informāciju par svarīgākiem patērētāju aizsardzības likumdošanas aspektiem, kas, savukārt, ļaus uzlabot savu klientu servisu un paaugstināt patērētāju uzticēšanos uzņēmumam. Tas arī ļaus uzņēmuma efektīvāk tikt galā ar patērētāju sūdzībām un izvairīties no nevajadzīgām tiesvedībām.

 

Semināros tiks apskatītas šādas tēmas: pirms līguma noslēgšanas sniedzamā informācija; atteikuma tiesības; preču un pakalpojumu neatbilstība līguma noteikumiem (ieskaitot ļoti būtiskus grozījumus, kuri stājas spēkā 2022. gadā); negodīgā komercprakse un netaisnīgie līguma noteikumi; patērētāju strīdu ārpustiesas (alternatīvā) izšķiršana.

 

Apmācības dalībnieki apgūs Latvijas un ES patērētāju aizsardzības pamatus, tostarp uzzinās par to, kāda informācija ir jāsniedz patērētājiem, kādas ir patērētāju tiesības, pērkot internetā, kas ir komercgarantija un kādi ir likumiskās garantijas nosacījumi, kā izvairīties no negodīgas komercprakses un netaisnīgiem līguma noteikumiem, kā darbojas Patērētāju strīdu risināšanas komisija.

 

Īpaša uzmanība tiks veltīta būtiskiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā attiecībā uz tirgotāju atbildību par preču, pakalpojumu, digitālā satura (mobilās aplikācijas, datorprogrammas, video/audio faili u.c.) un digitālo pakalpojumu (mākoņskaitļošana, video un audio straumēšana, tiešsaistes spēles u.c.) kvalitāti.

 

Semināros piedalīsies lektori: Olita Ansone, Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācijas (LPIAA) sertificēts Consumer Law Ready pasniedzēja un Andrejs Vanags, LPIAA padomnieks juridiskajos jautājumos.

 

Jāpiebilst, ka apmācību beigās dalībnieki saņems sertifikātu.

 

Šo projektu finansē Eiropas komisija ar mērķi apmācīt mazos un vidējos uzņēmumus par patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem, informējot tos par to, kā var nodrošināt savas darbības atbilstību ES un dalībvalstu patērētāju aizsardzības normatīvajiem aktiem. Šī projekta īstenošanu Latvijā nodrošina biedrība “Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija”.

 

Pasākumu organizē Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācija (EUROCHAMBRES) sadarbībā ar Eiropas patērētāju organizāciju (BEUC) un SME United (MVU balss Eiropā), īstenojot apmācību programmu “Consumer Law Ready”, kas ir īpaši pielāgota maziem un vidējiem uzņēmumiem Eiropā.

 

Seminārs notiks viesnīcā Jelgava Lielajā ielā 6 konferenču zālē un dalība tajā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc dalībnieki aicināti reģistrēties. Elektroniski pasākuma var reģistrēties ŠEIT.

 

Papildus informāciju var iegūt, rakstot pa e-pastu jelgava@ltrk.lv.

 

Pasākuma programma pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: LTRK Zemgales reģiona Jelgavas nodaļa