25.1 °C, 4.1 m/s, 43.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaUzņēmēji līdz 14. augustam var pieteikties iniciatīvai “Ierēdnis ēno uzņēmēju”
Uzņēmēji līdz 14. augustam var pieteikties iniciatīvai “Ierēdnis ēno uzņēmēju”
11/08/2020

16. septembrī Latvijā jau otro reizi notiks iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju”, kurā uzņēmējiem ir iespēja uz savu uzņēmumu uzaicināt kādu no piedāvātajiem valsts pārvaldes darbiniekiem, lai izrunātu aktualitātes un saņemtu padomu, ja nepieciešams. Uzņēmēju pieteikšanās dalībai iniciatīvā pagarināta līdz 14. augustam.

Ekonomikas ministrijā norāda, ka uzņēmēji iesaistīties iniciatīvā var, piesakoties mājaslapā https://ierednieno.org/ un izvēloties konkrētas ierēdņu vakances pēc to atbildības jomām.

 

Neatkarīgi no Latvijas uzņēmumu lieluma un jebkuras valsts iestādes radīto tiesību aktu regulējumiem, ir svarīgs uzņēmēju un valsts iestāžu atklāts dialogs. Iniciatīva ir kā iespēja uzbūvēt tiltu, kas saved kopā uzņēmēju ar jebkuru valsts iestādi un palīdz nonākt pie kopīgas izpratnes. Iniciatīva nodrošina iespēju uzņēmējam saņemt atgriezenisko saiti un uzlabot tiesību aktu regulējumu, kā arī tā sniedz iespēju uzzināt, kā uzņēmējs var sniegt savu ieguldījumu tiesību aktu izstrādes procesā Latvijā un Eiropas Savienībā, norāda Ekonomikas ministrijā.

 

Dalība iniciatīvā “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ir uzņēmēja iespēja tikt sadzirdētam. Uzņēmējs iniciatīvas laikā var pieteikt savu ideju vai problēmjautājumu un nepastarpināti piedalīties tā risināšanā sadarbībā ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku. Uzņēmējs var pieteikt vairākus ierēdņus, kuri vienlaicīgi apmeklēs uzņēmumu. Dalība iniciatīvā ir arī lieliska iespēja valsts pārvaldes darbiniekam iepazīties ar uzņēmēja pieredzi un izaicinājumiem, kā arī novērtēt savu/savas iestādes veidotā regulējuma piemērošanu praksē.

 

Pasākumu “Ierēdnis ēno uzņēmēju” rīko Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Biznesa savienību un biedrību “Junior Achievement Latvia”.

 

“Aicinām darba devējus šogad vēl aktīvāk piedalīties ēnu dienā, ļaujot valsts pārvaldes pārstāvjiem iepazīties ar uzņēmēju darba ikdienu un parādot, kā dažādu likumu piemērošana praksē ietekmē uzņēmējdarbības vidi. Iesaiste šajā iniciatīva var kļūt par labu sākumpunktu atvērtai un uz izpratni balstītai sadarbībai starp abām pusēm, kopējā darbā veidojot ekonomiski spēcīgu un labklājīgu valsti,” uzsver LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.   

 

Plašāka informācija par iniciatīvu un pieteikšanos atrodama iniciatīvas mājaslapā.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija: Ekonomikas ministrija