23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmēju dienās Zemgalē diskutē par inovāciju nozīmi uzņēmējdarbībā
Uzņēmēju dienās Zemgalē diskutē par inovāciju nozīmi uzņēmējdarbībā
29/04/2019

Uzņēmējiem un zinātniekiem jāstrādā ciešāk, lai kopā radītu inovatīvus produktus un pakalpojumus, ko eksportēt – pie šāda viedokļa nonāca paneļdiskusijas dalībnieki biznesa foruma ietvaros.

“Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019” aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās Jelgavā. Tās bija jau sestās Uzņēmēju dienas Zemgalē, ko rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Jelgavas pilsētu, kā arī Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju. kviens klātesošais tika aicināts pievērst papildu uzmanību stendiem, kuros bija izvietota dzeltena norāde, ka šis uzņēmums meklē darbiniekus. Šāda pieeja tika realizēta kopā ar Nodarbinātības Valsts aģentūru, veidojot jau ikgadējo pasākumu kā biznesa un karjeras iespēju festivālu.

 

 

Ar uzrunām uzstājās Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, sakot, ka pašreiz ir uzsākta administratīvi teritoriālā reforma, kuras galvenais mērķis ir uzņēmējdarbības attīstība, jo īpaši reģionos, tādējādi veicinot gan iekšējo konkurētspēju, gan arī padarot Latviju spēcīgāku Eiropas Savienības un pasaules mērogā.

 

 

Biznesa foruma “Inovācijas kā process – jauns domāšanas veids, kā attīstīt biznesu un sekmīgi konkurēt” dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas ekonomikas iespējām un izaicinājumiem 2019.gadā. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji norādīja, ka jebkura biznesa veiksmes atslēga pašreiz ir eksports un produktivitāte, tādēļ jāmeklē veidi kā ar mazāk resursiem sasniegt labākus rezultātus. Savu redzējumu sniedza arī Satiksmes ministrijas un bankas Citadele pārstāvji, prognozējot, ka neraugoties uz salīdzinoši straujo attīstību, gada laikā ekonomika tomēr piedzīvos nelielu bremzēšanos, turklāt vēl arvien galvenais izaicinājums visos līmeņos ir darbaspēka nepietiekamība.

 

Tāpat forumā, par viedo tehnoloģiju lietojumu Jelgavas pilsētā stāstīja pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Gints Reinsons. Par mazo un vidējo uzņēmumu inovāciju iespējām uzstājās Inovāciju Tehnoloģiju centra Izpētes nodaļas vadītāja Līga Brasliņa, bet par gudrajām ēku pārvaldīšanas tehnoloģijām runāja “ELKO EP Baltics” vadītājs Gļebs Kiseļovs.

 

Diskutēts tika arī par zinātnieku sadarbību ar uzņēmējiem, praktiskām inovācijām un pārmaiņu vadību jeb uzņēmēju pieredzi ieviešot tehnoloģijas, lai piedāvātu tirgū unikālus un vēl nebijušus produktus.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē