23.9 °C, 4.9 m/s, 81.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzsākta pilsētas asfaltēto ielu pirmreizējā un mehanizētā ielu malu tīrīšana
Uzsākta pilsētas asfaltēto ielu pirmreizējā un mehanizētā ielu malu tīrīšana
09/04/2021

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Pilsētsaimniecība informē, ka šonedēļ tiek veikta pirmreizējā asfaltēto ielu pavasara tīrīšana un vakar sākta arī mehanizētā ielu malu tīrīšana. Ja laikapstākļi ļaus, mehanizētā ielu malu tīrīšana tiks turpināta arī šajās brīvdienās, tīrot Lielo ielu, Rīgas ielu un citas pilsētas ielas. Iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību ceļa zīmēm, kas nosaka stāvēšanas ierobežojumus, lai konkrētā laikā specializētais transports varētu piekļūt un sakopt ielu nomales.

Ik pavasari tiek veikta pilsētas asfaltēto ielu pirmreizējā pavasara tīrīšana. To veic ar tehniku, kam piestiprinātas lielākas, jaudīgākas birstes, kas spēj savākt arī zarus un lielākus netīrumus. Savukārt, mehanizēto ielu tīrīšanu veic specializētais transports ar putekļu savācēju un smalkākām birstēm, kas spēj savākt smalkus netīrumus, piemēram, smilti. Būtiski – mehanizētajai tīrīšanai ir svarīgi laikapstākļi bez nokrišņiem.

 

“Pilsētsaimniecībā” norāda, ka jau martā pirmreizējā tīrīšana veikta Dambja ielā, 4. līnijā, 6. līnijā un Dobeles šosejā. Bet aprīļa sākumā, iestājoties aukstākiem laikapstākļiem ar nokrišņiem, pat slapja sniega veidā, asfaltēto ielu tīrīšana uz laiku tika pārtraukta. Taču šonedēļ darbi turpinās, pirmreizēji tīrot Aviācijas, Rūpniecības, Miera, Pasta, Blaumaņa, Izstādes, Imantas, Strazdu, Garozas, Raiņa, Katoļu ielas, Lietuvas šoseju, ielas ap Zemgales Olimpisko centru un Jāņa Čakstes bulvāri.

 

Ceturtdien arī uzsākta asfaltēto ielu malu mehanizētā tīrīšana. Tā veikta Dobeles šosejā, ielās ap Zemgales Olimpisko centru, Izstādes, Strazdu, Miera, Rūpniecības, Garozas ielās un Lietuvas šosejā. Pielāgojoties laikapstākļiem, to plānota turpināt arī šajās brīvdienās, mehanizēto tīrīšanu veicot Lielajā ielā, Rīgas ielā un citās ielās.

 

Jāpiebilst, ka ielu mehanizētā tīrīšana pārsvarā notiek nakts laikā, kad transporta intensitāte ir minimāla.

 

Jāatgādina, ka ielu mehanizēto tīrīšanu pilsētā veic ielām ar asfaltbetona segumu un ceļa apmalēm. Pavasara pirmo tīrīšanu 2020. gadā veica 105 pārgājiena kilometriem, bet gada laikā kopumā tie bija 1241 pārgājiena kilometri. Tīrīšanas darbus veic SIA “KULK” ar specializēto transportu, kas aprīkots ar birstēm un putekļu savācēju.

 

“Pilsētsaimniecība” atgādina iedzīvotājiem, ka jāpievērš uzmanību ceļa zīmēm, kas nosaka stāvēšanas ierobežojumus, lai konkrētā laikā specializētais transports varētu piekļūt un sakopt ielu nomales.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: JPPI “Pilsētsaimniecība”