15.3 °C, 3.5 m/s, 61.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaUzvaras parkā veido krūmu vainagus
Uzvaras parkā veido krūmu vainagus
07/03/2024

Līdz ar labvēlīgiem laikapstākļiem sākusies pilsētas zaļo zonu sakopšana. Viens no pirmajiem darbiem ir krūmu stāvokļa novērtēšana pēc ziemas sezonas, sauso zaru izgriešana un krūmu vainagu veidošana. Šonedēļ, izgriežot vecos zarus, tiek veidoti pelēkās spirejas krūmi Uzvaras parka ārējā dzīvžogā, kā arī tiek tīrīti krūmi parka teritorijā.

Pareiza, regulāra krūmu veidošana un kopšana ietekmē augu ziedēšanu, augļu veidošanos un izturību pret slimībām un kaitēkļiem. Tiek retināti gan koku, gan krūmu vainagi, regulāri izgriežot bojātos, apkaltušos un aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas un traucē viens otram augt. Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu  jeb atsēdināšanu, un tos nogriež, atstājot aptuveni 15–30 centimetrus garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, tādējādi krūma vainags veidojas no jauna.

Jāpiebilst, ka pirms dažiem gadiem atjaunojošā izgriešana veikta pelēkās spirejas dzīvžogam Uzvaras parkā iepretim Lapskalna ielai. Šobrīd šie krūmi ir atjaunojušies un maijā parka apmeklētājus priecēs ar ziedēšanu.