22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzziedējusi pilsētas jubilejas puķu dobe
Uzziedējusi pilsētas jubilejas puķu dobe
26/05/2020

Jelgavas dzimšanas dienas nedēļā Pasta salā Driksas krasta nogāzē uzziedējusi puķu dobe skaitļu 755 formā, kas atgādinās par to, ka Jelgava šogad svin nozīmīgu jubileju. Kopumā 2020. gadā pilsētā plānots iestādīt 76 036 dažādu puķu stādus.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pilsētas zaļo zonu apsaimniekošanas speciāliste Ilze Gamorja stāsta, ka jubilejas puķu dobē iestādītas ap 3500 rozā leduspuķes un šī dobe priecēs visas vasaras garumā. Leduspuķes izvēlētas, jo tās ir izturīgākās mūsu mainīgajos laikapstākļos.

 

Jāpiebilst, ka šāda puķu dobe Driksas krasta nogāzē tika veidota arī Jelgavas 750. jubilejas gadā un to vēlāk nomainīja Latvijas simtgades simbols.

 

Arī citās pilsētas puķu dobēs un uz zemes novietotajos puķu podos jau krāšņojas balzamīnes, pelargonijas, graudzāles un citas pavasara un vasaras puķes. Bet pilsētas apgaismes balstos šonedēļ tiek izvietoti 137 puķu podi, kuros iestādītas pelargonijas. Puķu podi apgaismes stabos priecēs Lielajā ielā, Rīgas ielā, Pasta ielā, Rūpniecības ielā, Lietuvas šosejā un Jāņa Čakstes bulvārī.

 

“Pilsētsaimniecība” informē, ka kopumā 2020. gadā plānotais iestādāmo puķu stādu skaits ir 76 036. No tiem 33 600 ir izturīgās un pilsētvidei vispiemērotākās leduspuķes baltā krāsā, dažādos sarkanos un rozā toņos, 9500 samtenes, 5300 skaistnātres, ap 3000 pelargonijas – baltas, violetas, sarkanas un rozā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta, “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē