18 °C, 2.6 m/s, 89 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVairāk nekā 100 bērni un jaunieši apgūst veloprasmes “BTA Velozinis Akadēmijā”
Vairāk nekā 100 bērni un jaunieši apgūst veloprasmes “BTA Velozinis Akadēmijā”
02/06/2024

Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā notikušajā “BTA Velozinis Akadēmija” pasākumā piedalījās vairāk nekā 100 bērni un jaunieši vecumā no 2 līdz 18 gadiem. Dalībnieki pārbaudīja savas veloprasmes inovatīvajā “BTA Velozinis” trasē, mācījās drošību uz ceļa, kā arī saņēma noderīgas balvas.

“Velotrasē bērni un jaunieši mācījās pareizi izbraukt pilsētvides šķēršļus, iepazinās ar satiksmes drošības prasībām, tostarp, aizsargķiveres izmantošanu. Savukārt tiesneši stāstīja par velotrases elementiem, kā arī vērtēja, cik precīzi velobraucēji izbrauc norādīto maršrutu. Turklāt pēc bērnu aicinājuma savas veloprasmes pārbaudīja arī vecāki,” stāsta pasākuma organizatoru pārstāve Sabīne Bārbale.

Mazākie pasākuma dalībnieki trasē izmantoja arī līdzņemto dip dap braucamo. Pasākumu kuplināja lielās “Veloziņa” lelles, bet pēc brauciena katrs no dalībniekiem saņēma dalības balvu – atstarojošu mugursomu vai jostas somu ar visu nepieciešamo drošai braukšanai, tostarp, atstarojošo vesti.

Jāpiebilst, ka “BTA Velozinis” trase ir unikāla vieta pilsētvidē, kas drošos apstākļos māca bērniem un pieaugušajiem dažādas veloprasmes, kā arī uzlabo jau esošās iemaņas un veiklību, lai kļūtu par drošu un pārliecinātu satiksmes dalībnieku pilsētā. Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā trase izveidota jau 2021. gadā – tā sastāv no dažādiem modulāriem koka un metāla elementiem, kas imitē pilsētas infrastruktūru, rada izpratni par satiksmi un sagatavo tai ikvienu velobraucēju. Tā, piemēram, līkuma un virāžas elementi māca izmantot stūres pagriešanas un sasvēršanās metodes un trenē manevrēšanas un apsteigšanas prasmes. Elements “kamielis” uzlabo spēju izjust velosipēdu, pārvarot dažādus lēcienus un kalniņus, bet mini tilta elements palīdz attīstīt stabilitāti un koordināciju, šķērsojot dažādas šauras un slīpas uzbrauktuves.

Iepriekš šāds izglītojošs pasākums Jelgavā notika pirms diviem gadiem.