18.2 °C, 1.3 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVairākās maģistrālajās ielās būvēs ūdensvada un kanalizācijas tīklus
Vairākās maģistrālajās ielās būvēs ūdensvada un kanalizācijas tīklus
17/02/2020

Šogad pilsētā turpinās ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve, noslēdzot ES Kohēzijas fonda un Jelgavas pilsētas domes līdzfinansēto projektu “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā, V kārta”. Līdz rudenim ūdenssaimniecības tīkli būs paplašināti vairākās pilsētas maģistrālajās ielās, kur īpašniekiem līdz šim nebija iespējas pieslēgt savu īpašumu centralizētajai sistēmai. Vienlaikus šie būvdarbi ietekmē arī satiksmes organizāciju, un februārī ar satiksmes ierobežojumiem jārēķinās Rīgas ielā un Kalnciema ceļā. Plānojot satiksmes organizāciju pilsētā, būvdarbi arī vienā ielā tiek sadalīti posmos, lai autovadītājiem radītu pēc iespējas mazāk neērtību.

SIA “Jelgavas ūdens” Projektu īstenošanas grupas vadītāja Ieva Strode informē, ka, ņemot vērā būvdarbiem labvēlīgos laikapstākļus, šogad paredzētie ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšanas darbi sākti jau februārī. “Aizpagājušajā nedēļā darbi sākās Rīgas ielas zaļā zonā posmā no Skautu ielas līdz Kalnciema ceļam virzienā uz Dobeli, kur satiksmes kustība ierobežota vienā joslā, bet pagājušajā nedēļā darbi uzsākti Rīgas ielas posmā no Institūta ielas līdz Strazdu ielai, un tur satiksmes kustības ierobežojumi būs plašāki – divās joslās. Kur vien tas bija iespējams, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli tika projektēti zaļajā zonā, bet diemžēl ir posmi, kuros tīklu izbūve noritēs ceļa braucamajā daļā, kas būvniecības laikā ietekmēs satiksmes organizāciju. Tāpēc aicinām autovadītājus būt saprotošiem un būvdarbu zonās uzmanīgi sekot līdzi pagaidu ceļa zīmēm,” uzsver I.Strode, piebilstot, ka Rīgas ielā darbi noslēgsies augustā.

Vēl šogad ūdenssaimniecības tīkli tiks paplašināti tādās intensīvas satiksmes ielās, tām piegulošajās ielās un iebrauktuvēs kā Garozas un Tērvetes iela, Kalnciema ceļš un Lietuvas šoseja.

Plānots, ka projekta V kārtas būvdarbi, kas sākās 2017. gadā un kuru gaitā kopumā paredzēts izbūvēt ūdenssaimniecības tīklus 33 posmos, noslēgsies novembrī. Šobrīd ekspluatācijā jau ir nodoti 23 projekta posmi un izbūvēts vairāk nekā 61 kilometrs maģistrālo tīklu un pievadu, kas ir vairāk nekā 70 procenti no kopējā projektā paredzēto ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu apjoma, dodot iespēju vairāk nekā 750 mājas pieslēgt pilsētas centralizētajiem ūdenssaimniecības tīkliem. Šogad no jauna pilsētā paredzēts izbūvēt vēl 19 kilometrus kanalizācijas tīklu un piecus kilometrus ūdensapgādes tīklu, radot iespēju 652 īpašumus pieslēgt pilsētas centralizētajiem ūdenssaimniecības tīkliem.

I.Strode skaidro, ka māju īpašnieki par būvdarbiem konkrētā ielā ir informēti. “Ar katru īpašnieku būvprojektu izstrādes gaitā tika saskaņots jaunizbūvēto tīklu pievada novietojums attiecīgajam īpašumam. Tāpat īpašniekus informēsim par iespējām pēc objekta nodošanas ekspluatācijā pieslēgt savu īpašumu centralizētajiem ūdenssaimniecības tīkliem,” tā I.Strode.

Jāpiebilst, ka pašvaldība šogad budžetā paredzējusi arī finansējumu asfaltbetona seguma atjaunošanai pēc kanalizācijas tīklu un ūdensvada izbūves darbiem ārpus būvdarbu zonas, kur tas būs nepieciešams: Rīgas ielas posmā no Garozas ielas līdz Paula Lejiņa ielai, Tērvetes ielā un Baložu ielā, kā arī Kalnciema ceļa posmā no Rīgas ielas līdz Loka maģistrālei.

Foto: Jelgavas pilsētā

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē