14.7 °C, 2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeVairākās vietās pilsētā veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas
Vairākās vietās pilsētā veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas
08/03/2021

Saskaņā ar Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem februārī vairākās pilsētas ielās veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas – noteikti jauni apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi, samazināts atļautais braukšanas ātrums. Izmaiņas veiktas Puķu ielā, Ganību ielā, Atmodas ielā, Brīvības bulvārī pie Jelgavas slimnīcas, Paula Lejiņa ielām, Pasta ielā, pie Svētās Annas baznīcas, pirmsskolas izglītības iestādēm “Kamolītis” un “Kāpēcīši”, Atmodas ielā un Dambja ielā.

Ņemot vērā to, ka SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” atkritumu savākšanas automašīnas, veicot sadzīves atkritumu izvešanu no atkritumu konteineriem Dambja ielā Nr.4 un Puķu ielā Nr.2, regulāri nevar piekļūt konteineriem, jo piebraucamā ceļa pagriezienā ir novietotas automašīnas, šajā posmā noteikts apstāšanās un stāvēšanas ierobežojums konkrētā laikā. Puķu ielā 20A piebraucamā ceļa pagriezienā ir uzstādīta ceļa zīme Nr.326 “Apstāties aizliegts” ar papildzīmēm Nr.803 “Darbības zona – 15 m” un Nr.849 “Pārējā papildinformācija – pirmdien, trešdien, piektdien laika posmā no 10 – 12”. Pārējā laikā posmā atļauts stāvēt bez laika ierobežojuma.

 

Satiksmes ielas posmā no Ganību ielas līdz Vasaras ielai degvielas uzpildes stacijas “CIRCLE K” pusē ir uzstādītas ceļa zīmes Nr.326 “Apstāties aizliegts”. Tas veikts, lai uzlabotu šī posma caurbraucamību un pārredzamību, izbraucot no stāvlaukuma, kas atrodas pie veikala “RIMI”. Tāpat šī zīme palīdzēs uzlabot ielu periodisko uzkopšanu, piemēram, sniega tīrīšanu ziemā.

 

Atmodas ielas posmā no Vēja ceļa līdz Meiju ceļam vienā ielas pusē ir uzstādītas ceļa zīmes Nr.326 “Apstāties aizliegts”. Ceļa zīmes uzstādītas, lai uzlabotu posma caurbraucamību, tāpat tās palīdzēs uzlabot ielu periodisko uzkopšanu.

 

 

Autovadītāji aicināti ņemt vērā, ka satiksmes organizācijas izmaiņas ir veiktas arī pie Jelgavas pilsētas slimnīcas Brīvības bulvārī. Pie Jelgavas pilsētas slimnīcas izbrauktuves uz Brīvības bulvāri ir uzstādītas ceļa zīmes Nr.326 “Apstāties aizliegts” ar papildzīmi Nr.805 “Darbības zona”, aizliedzot tajā novietot transportlīdzekļus. Bet stāvvietas invalīdiem ir pārceltas par astoņiem metriem tālāk uz Garozas ielas pusi. Konkrētās izmaiņas veiktas, lai uzlabotu krustojuma pārredzamību, izbraucot no Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijas.

 

 

Tāpat Brīvības bulvāra posmā no Garozas ielas līdz Lāčplēša ielai ir uzstādītas ceļa zīmes Nr.323 “Maksimālā ātruma ierobežojums – 30km/h”. Izmaiņas veiktas, lai samazinātu braukšanas ātrumu Jelgavas pilsētas slimnīcas tuvumā, gar ielas malā esošajām stāvvietām, tāpat ātruma samazinājums svarīgs saistībā ar jauno bērnudārzu, kurā šobrīd vēl norit būvniecība.

 

 

Paula Lejiņa ielā nepāra numuru pusē no Aviācijas ielas līdz Paula Lejiņa ielai Nr.13 uzstādītas ceļa zīmes Nr.326 “Apstāties aizliegts”. Pie Paula Lejiņa ielas Nr.7 ir 42 metru garš posms, kurā ceļa zīmes Nr.326 nedarbojas, un ir iespējas novietot automašīnas. Izmaiņas veiktas, jo ielas malā novietotās automašīnas traucē veikt uzņēmējdarbību Paula Lejiņa ielas pāra numuru pusē.

 

 

Koplietošanas ceļā no Jāņa ielas uz Pasta ielu Nr.51 gar garāžām (Sudrabu Edžus ielā Nr.9C), uzstādīta ceļa zīme Nr.326 “Apstāties aizliegts” ar papildzīmi Nr.805 “Darbības zona”. Zīmes uzstādītas, jo novietotās automašīnas apgrūtināja veikt preču piegādi uz Pasta ielu Nr.51.

 

 

Pie Jelgavas Svētās Annas baznīcas stāvvietā Pulkveža Brieža ielā ir uzstādītas ceļa zīmes Nr.828 un Nr.840, kas nosaka, ka darba dienās no pulksten 8 līdz pulksten 19 ir ierobežots stāvēšanas laiks – līdz 2 stundām. Pārējā laikā automašīnas var stāvēt bez laika ierobežojuma. Izmaiņas veiktas, jo ilgstoši stāvēšanai novietotās automašīnas traucē baznīcas apmeklētājiem, kam nebija iespēju novietot automašīnu, ierodoties uz baznīcu.

 

 

Izmaiņas veiktas arī stāvvietā pie pirmskolas izglītības iestādes “Kāpēcīši” Ganību ielā 66 – līdzšinējā papildzīme Nr.827 (darbības laiks attiecas uz visām dienām) nomainīta uz papildzīmi Nr.828 (darbības laiks attiecas tikai uz darba dienām), bet pulksteņa laiks palicis nemainīts. Tas nozīmē, ka tagad pie pirmskolas izglītības iestādes automašīnas uz 2 stundām var novietot darba dienās no pulksten 5 rītā līdz pulksten 19, pārējā laikā bez laika ierobežojuma. Izmaiņas veiktas, lai uzlabotu automašīnu novietošanu stāvlaukumā pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, ārpus bērnudārza darba laika.

 

 

Pie pirmskolas izglītības iestādes “Kamolītis” Meiju ceļā 31 no Satiksmes ielas puses līdzšinēja papildzīme Nr.827 (darbības laiks attiecas uz visām dienām) nomainīta uz Nr.828 (darbības laiks attiecas tikai uz darba dienām). Pulksteņa laiks – līdz 2 stundām – palicis nemainīts. Tas nozīmē, ka tagad pie pirmskolas izglītības iestādes automašīnas uz 2 stundām var novietot darba dienās no pulksten 5 rītā līdz pulksten 19, pārējā laikā bez laika ierobežojuma. Izmaiņas veiktas, lai uzlabotu automašīnu novietošanu stāvlaukumā pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ārpus bērnudārza darba laika.

 

 

Stāvlaukumā pie Lielās ielas Nr.30 veiktas izmaiņas papildzīmēs – līdzšinējā Nr.827 (darbības laiks attiecas uz visām dienām) nomainīta uz Nr.828 (darbības laiks attiecas tikai uz darba dienām). Tas nozīmē, ka tagad šajā stāvlaukumā automašīnas uz 2 stundām var novietot darba dienās no pulksten 8 rītā līdz pulksten 19, pārējā laikā bez laika ierobežojuma. Izmaiņas veiktas, lai uzlabotu automašīnu novietošanu stāvlaukumā pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām.

 

 

Pie Atmodas ielas Nr.74 demontētas ceļa zīmes, kas ierobežoja stāvēšanu uz laiku 32 metru garā posmā, šajā posmā turpmāk var stāvēt bez ierobežojumiem. Izmaiņas veiktas, lai uzlabotu automašīnu novietošanu stāvlaukumā pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām.

 

 

 

Lai uzlabotu pārredzamību, izbraucot no Zemgales rajona tiesas un Zemessardzes teritorijas, pie Dambja ielas Nr.10 veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas – uzstādītas ceļa zīmes Nr.326 “Apstāties aizliegts”, kas nosaka, ka 25 metru garumā Dambja ielas malā automašīnas nedrīkst novietot.

 

 

 

Informācija un foto: JPPI “Pilsētsaimniecība”